Objavljeno: 20:20h

Krah Dejana Stankovića.

Bivši trener Crvene zvezde ostao je bez jesenje titule na klupi Ferencvaroša.

Velikan iz Budimpešte poražen je na gostovanju Pakšiju rezultatom 3:2.

Pakši je tako posle 16. kola na prvom mestu sa 34 boda, dok je Fradi drugi sa tri boda manje, a do kraja jesenjeg dela prvenstva ostalo je samo još jedno kolo.

Domaćin je poveo sa 2:0 već posle 16 minuta igre. Strelci su bili Krištof Pap i Norbert Konjveš.

Uspeo je gost iz glavnog grada da pogotkom Balinta Katone smanji u 69. minutu. Osam minuta kasnije gosti su osali sa igračem manje nakon što je Cebrails Makreckis dobio drugi žuti, samim tim i crveni karton.

Pakši je to iskoristio, pa je Balint Sabo u 84. minutu pogodio sa penala za 3:1.

Ferencvaroš je do kraja meča uspeo samo da ublaži poraz, a strelac je bio rezervista Kristijan Listeš.

Stankovićev tim u poslednjih šest kola ima samo jednu pobedu, što je Pakši iskoristio da ga pretekne na tabeli i osvoji jesenju titulu.