JOKIĆ U ZIMSKOM SNU! Nikola upisao dabl-dabl, ali uz očajan procenat šuta, treći vezani poraz Denvera (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić na utakmici Denvera i Hjustona, Foto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

NBA LIGA

Srbin odigrao očajno prvo poluvreme, u nastavku zaigrao bolje, ali trener Majk Meloun ima razloga za brigu

Objavljeno: 08:16h

Nikola Jokić je na poluvremenu utakmice Denvera i Hjustona imao tri poena i šut igre jedan od 10 uz dve izgubljene lopte.

Srbin je u nastavku zaigrao bolje i upisao je dabl-dabl od 23 poena i 16 skokova uz pet skokova i dve blokade, ali i još jednom izgubljenom loptom.

Ono što treba da brine trenera Majka Melouna oko centra je očajan procenat šuta iz igre, odnosno samo devet od 26 pokušaja.

Somborac se jeste probudio, ali aktuelni šampion doživeo je treći poraz zaredom, ovoga puta Roketsi su slavili sa 114:106.

Nikola Jokić (desno) na utakmici Denvera i Hjustona
Nikola Jokić (desno) na utakmici Denvera i Hjustonafoto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Gosti su u trećoj četvrtini dali čak 40 poena i u poslednju deonicu ušli sa +18, a imali su i +25.

Kod Denvera Džamal Marej imao je 21 poen, Majkl Porter Džunior 20, Kentevijus Kaldvel-Poup 14, a Pejton Votson jedan manje poen.

Na drugoj strani Fred Vanvlit 26 poena, Dželen Grin jedan manje, Alperen Šengun 17 poena i 10 skokova, a Dilon Bruks 16 poena.