BOLAN PORAZ CRVENE ZVEZDE U VALENSIJI: Crveno-beli ostali nadomak velikog preokreta
Valensija - Crvena zvezda, Foto: EPA-EFE/Manuel Bruque

12. kolo evrolige

Objavljeno: 22:53h
Završeno
22:36h

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da zabeleže prvu pobedu u gostima u Evroligi, pošto su u 12. kolu poraženi od Valensije sa 85:81.

Iako su izabranici Janisa Sferopulosa imali -16 na poluvremenu, uspeli su da sjajnom igrom u trećoj četvrtini stignu na -1, ali potom su propustili previše šansi za preokret i dozvolili domaćima seriju od 8:0.

Ipak, strpljivo su igrali košarkaši Zvezde, gradili napad po napad i uz dobru odbranu na manje od minut do kraja stigli do potpunog rezultatskog egala 81:81.

Tada je Nemanja Nedović pogodio trojku i vratio nadu navijačima. Ipak, kao i tokom čitavog meča, košarkaši Valensije su odigrali pametno u ključnim momentima i na kraju zasluženo slavili u meču u kome su vodili svih 40 minuta.

Imao je Miloš Teodosić šut za preokret, ali njegov šut je bio neprecizan. Bilo kako bilo, ponovo je njegova partija i bila ključna da uopšte gledamo neizvesnu završnicu.

KK Crvena zvezda, KK Valensija, Evroliga

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio najbolji Dejvis sa 21 poenom i 5 skokova, pratio ga je Odželej sa 17 poena i šest skokova.

U ekipi Zvezde su najefikasniji bili Nedović i Nejpir sa po 14 poena, Bolomboj je imao 12 poena uz sedam skokova, dok je Teodosić ponovo odigrao dobar meč sa 11 poena, pet skokova i devet asistencija.

Videćemo da li će Sferopulos uspeti prihički da oporavi igrače nakon nimalo lakog poraza, pošto ih naredni meč očekuje već u petak.

Naredni rival, ekipa Baskonije definitivno ući u boljem raspoloženju u taj duel, pošto su ove večeri uspeli da savladaju Fenerbahče.

22:29h

40. minut - Harper je pobegao odbrani Zvezde i pogodio posle prodora!

Imala je Zvezda napad za vođstvo, ali veliki promašaj Teodosića, potom faul nad hladnokrvnim Dejvisom 85:81

Kraj meča!

22:26h

39. minut - Poeni Bolomboja posle kontre, ide i trojka Nedovića za izjednačenje! Konačno je ušao šut Zvezde kada je trebalo, imamo dramu! 81:81

22:23h

38. minut - Teodosić iznuđuje 2 slobodna bacanja, sve manje vremena za Crvenu zvezdu. 81:76

22:19h

37. minut - Sve je dobro uradila Zvezda, ali Gedraitis neprecizan na šutu za tri poena! Potom i 5. faul za Luku Mitrovića. 81:74

22:18h

36. minut - Lep potez Luke Mitrovića i poeni iz okreta, ali Dejvis ubacuje još jedan težak šut 80:74

22:16h

35. minut - Dejvis siguran sa linije penala.

Sjajan potez Nedovića, samo da nije kasno 78:72

22:14h

34. minut - Klaver iznuđuje faul u napadu u duelu sa Nedovićem!

Nejpir se diže na šut za tri poena i pogađa 76:70

22:11h

33. minut - Vraća se Nemanja Nedović na parket! Dobar napad Zvezde, ali Davidovac promašuje za 3. Odželej fauliran, pogađa 1/2. 76:67

22:09h

32. minut - Propušta Crvena zvezda svoje šanse, promašaj Gedraitisa. S druge strane Odželej pogađa jako tešak šut uz faul 75:67

22:07h

31. minut - Važni poeni Luke Mitrovića, potom još jedna dobra odbrana crveno-belih! 72:67

22:00h

30. minut - Valensija pravi seriju 8:0! Gedraitis siguran sa linije penala.

Prekombinovali su košarkaši Valensije, Lazić sa druge strane ponovo iznuđuje slobodna bacanja.

Pogađa Harper u poslednjoj sekundi treće četvrtine 72:65

21:56h

29. minut - Jako loš potez Nejpira, a onda faul nad Dejvisom! Novi loš napad Zvezde, Džons to kažnjava 68:61

21:53h

28. minut - Jako važna trojka Rokasa Gedraitisa, konačno se isplatila organizovana igra Zvezde u trećoj četvrtini!

Nova trojka za Viktora Klavera 65:61

21:50h

27. minut - Faul u napadu Klavera. Nejpir se vraća, Teodosić će na odmor. Nejpir je fauliran na šutu za tri poena, ali je ostao da leži na parketu i drži se za leđa.

Ipak staje na liniju slobodnih bacanja i pogađa 2/3 62:58