MILVOKI TROJKAMA "UBIO" NIKSE! Rendl uzalud brojao do 41 (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Milvokij Baksa i Njujork Niksa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA kup

Janis Adetokumpo i Demijen Lilard vodili domaćina do pobede, a u jednom trenuku bilo je i 20 poena prednosti

Objavljeno: 08:01h

Milvoki Baksi plasirali su se u polufinale NBA kupa pošto su savladali Njujork Niks sa 146:122 i u Las Vegasu igraće protiv Indijane.

U redovima gostiju blistao je Džulijus Rendl sa 41 poenom, a na poluvremenu je imao 25 bez promašaja, a ipak ni to nije bilo dovoljno za trijumf.

Duel Janisa Adetokumpa i Džulijusa Rendla
Duel Janisa Adetokumpa i Džulijusa Rendlafoto: Stacy Revere / Getty images / Profimedia

Domaćin je došao do slavlja jer je pogodio čak 23 od 38 trojki, dok je rival bio precizan samo sedam puta za tri od 23 pokušaja.

Na poluvremenu je bilo samo 75:72, ali je Milvoki u poslednju četvrtinu ušao sa +16 gde je usledio poslednji trzaj Njujorka za minus devet.

Duel Džoša Harta i Krisa Midltona
Duel Džoša Harta i Krisa Midltonafoto: Stacy Revere / Getty images / Profimedia

Janis Adetokumpo i Demijen Lilard su potom dodali gas i ponovo je bilo +20 u korist Baksa.

Grk je na kraju imao 35 poena i 10 asistencija, a Lilard 28 poena i svaki put kada ubaci 25 i više, njegov tim je na skoru od 12-1.

Dvocifreni su bili i Malik Bisli sa 18, Kris Midlton sa 14, Bobi Portis sa 13 i Kameron Pejn sa 12 poena.

Na drugoj strani osim pomenutog Rendla istakli su se Džejlen Branson sa 23, Erdžej Beret sa 23 i Džoš Hart sa 11 poena.