PARTIZAN SLAVIO NAKON PRODUŽETAKA: Panter i Ledej doneli petu pobedu crno-belima!
Crno beli jure trijumf, Foto: Starsport©

evroliga

Objavljeno: 23:11h
Završeno
22:56h

Košarkaši Partizana slavili su nakon produžetaka protiv Panatinaikosa rezultatom 92:87!

Ekipa Željka Obradovića došla je do pobede nakon veoma izjednačenog meča u kom je viđen velik broj preokreta.

Crno beli i Pao su bili vrlo izjednačeni na startu duela, te se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću Grčkog velikana.

Ni druga četvrtina nije mnogo odskakala, obe ekipe su bile na sličnom nivou, ali se kod crno belih najviše istakao Zek Ledej koji je pogađao u važnim momentima za crno-bele.

Drugo poluvreme je obilovalo preokretima. Bolje je Partizan započeo ovu četvrtinu, ali nije uspevao da napravi osetnu prednost. To su osetili igrači Atamana koji su napravili seriju i poveli sa dva poena razlike pred poslednji kvartal.

Na startu četvrte četvrtine je viđen najslabiji period igre Partizana kada su dozvolili Grcima da se odlepe na +10, ali je i to preživela ekipa Željka Obradoviča. Probudio se Panter, pogodio nekoliko važnih šuteva, a čak je imao i šut za pobedu, ali mu je Grant ukrao loptu.

U produžetcima je do izražaja došla svežija ekipa crno belih koji su napravili seriju od 6:0 na samom startu, Pao je promašio nekoliko slobodnih bacanja, a Panter i Ledej su postigli odlučujuće poene za Partizan.

22:47h

5. minut - Panter pogađa za dva i plus 6 na manje od dva minuta do kraja.

Slukas je promašio polaganje, a Anđušić je pogdio za dva i +8.

Nan pogađa za tri na drugoj strani, a zatim i Lesor jedno slobodno bacanje.

Ledej pogađa nakon alej upa Pantera, a kapiten crno-belih poenima sa linijie za slobodna bacanja donosi pobedu Partizanu - 92:87!

22:42h

2. minut - Kaboklo zakucava nakon ekstra poseda, a Mitoglu na drugoj strani.

Doužer se odlično snašao u sledećem napadu i pogodio za dva.

Mitoglu promašuje dva slobodna bacanja, a Doužer ponovo pogađa. - 84:80

22:42h

Produžetci su počeli!

22:33h

10. minut - Panter pogađa iz kontre, a Doužer krade loptu Lesoru.

Panter pogađa i trojku i spušta na samo -2!

Ponovo poeni Pantera, nerešeno je!

Panter je izgubio loptu, a Pao je pogodio za pobedu, ali je vreme isteklo - 78:78!

22:28h

8. minut - Ledej pogađa jedno slobodno bacanje nakon tehničke Lesora.

Kaboklo pogađa dva slobodna bacanja, a zatim i zakucava za minus -5.

Mitoglu je fauliran pri šutu i pogodio je oba, ali Doužer pogađa još jednu trojku - 71:75!

22:24h

6. minut - Seriju Partizana prekida Kendrik Nan trojkom, a Ledej na drugoj strani dolazi do svog 20. poena.

Lesor dolazi do poena iz ekstra poseda, a Panter postiže prve poene na meču.

Ponovo je pukla odbrana Partizana nakon poena Mitoglua - 63:73!

22:19h

4. minut - Smailagić gubi posed, a Nan zakucava za dvocifrenu prednost Panatinaikosa.

Kaboklo pravi faul u napadu, ali nakon promašaja Nana, Doužer pogađa za tri.

U sledećem napadu Kaboklo ispravlja grešku.

Tajm aut Ataman - 59:64

22:13h

2. minut - Grigonis pogađa za dva na startu četvrtine, a zatim i Lesor zakucava.

Tajm aut Željko Obradović.

Nakon pauze Smailagić promašuje šut za dva, a Mitoglu uz faul donosi +8 Atinjanima - 54:62!

22:13h

Počeo je poslednji kvartal

22:05h

10. minut - Nan pogađa za dva i donosi prednost Panatanaikosu.

Ledej pogađa još dva slobodna bacanja i vraća meč u egal.

Mitoglu pogađa za dva i time zatvara četvrtinu - 54:56!

22:03h

8. minut - Mitoglu je pogodio jedno slobodno bacanje, a Ledej na drugoj strani pogađa za dva.

Nan pogađa za Pao - 52:52!

21:57h

6. minut - Velik broj promašaja u ovom delu meča, a seriju prekida Lesor koji pogađa uz faul.

Naneli na drugoj stani pogađa ispod koša, a Grant sa linije za slobodna bacanja donosi poene gostima - 50:49

21:52h

4. minut - Lesor ponovo postiže poene, ali Smailagić nakon nesportske greške Granta pogađa jedno slobodno bacanje.

Smailagić ponovo zaustavlja Lesora, a Ledej donosi +6 crno belima - 48:44

21:49h

2.minut - Smailagić je ukrao loptu Lesoru, a zatim su Naneli i Doužer vezali četiri poena.

Lesor je zakucao, ali je Smailagić ponovo pogodio - 45:42