HRABRA ZVEZDA PALA U PIREJU: Crni minuti u trećoj četvrtini došli glave četi Janisa Sferopulusa!
Crveno-beli derbi u Pireju, Foto: Starsport©

evroliga

Objavljeno: 22:27h
Završeno
22:17h

Košarkaši Zvezde poraženi su na gostovanju Olimpijakosu rezultatom 88:83.

Ekipa Janisa Sferopulosa odlično je počela meč i pogađala sa svih strana. Ipak, slično je meč počeo i Olimpijakos te smo videli duel dve izjednačene ekipe na startu. Crveno-bele iz Beograda nosili su Nedović i Bolomboj, dok je nerešiva enigma bio Fal.

Druga četvrtina je počela još bolje, jer je Zvezda uspela da ode na +9, ali nakon te prednosti, počeo je pad crveno-belih. Uspeo je Olimpijakos do kraja četvrtine da dođe u egal, i povede jednim poenom prednosti pred odlazak na pauzu.

Ako smo rekli da je Zvezda odigrala odlično prvo poluvreme, šta reći za treću četvrtinu? Crveno-beli su prve poene postigli tek nakon tri ipo minuta, a do sledećih su čekali još toliko. Nije Olimpijakos bio napadački potentan, ali je pogađao dovoljno da napravi finu prednost i dočeka poslednji kvartal sa 10 poena viška.

Pokušala je Zvezda da se vrati, imala je seriju od 10:0 kada su prišli na samo pet poena zaostatka, ali lošim odlukama , prvenstveno Gedraitisa, u napadu nisu uspeli to da iskoriste. Ušlo se u penal završnicu, Teodosić i Nedović su izmišljali poene za crveno-bele, ali to nije bilo dovoljno da se dođe do preokreta.

Najerfikasniji u redovima Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 26 poena, a pratio ga je Teodosić sa 18 poena. Kod Olimpijakosa je Aleks Piters postigao 28 poena, a Fal je dodao 14 poena uz 14 skokova.

22:13h

10. minut - Nedović je pogodio trojku, ali si igrači Olimpijakosa sigurni sa linije za slobodna bacanja - 88:83

22:09h

10. minut - Teodosić je pogodio trojku i vratio nadu Zvezdi, ali su sudije sramno svirale tehničku Nedoviću - 84:78!

22:04h

10. minut - Pogodio je Jago trojku i vratio Zvezdu u meč. ali su u nastavku crveno-beli promašili nekoliko važnih šuteve i dozvolili Olimpijakosu +7 - 82:75!

22:00h

8. minut - Nakon trojke Nedovića Zvezda je spustila razliku na osam poena - 80:72!

21:52h

5. minut - U potpunosti je pukla odbrana Zvezde. Olimpijakos odlično šutira, a to im je donelo + 15 - 78:63!

21:50h

4. minut - Luncis pogađa trojku, a Bolomboj donosi poene Zvezdi - 72:61!

Evroliga, KK Crvena zvezda, KK Olimpijakos, Džoel Bolomboj
21:43h

2. minut - Bolji početak poslednje četvrtine. Zvezda je preko Davidovca i Tobija postigla dve trojke i smanjila prednost - 66:59!

21:38h

Počela je poslednja četvrtina!

21:36h

10. minut - Zvezda bez rešenja u napadu, a Olimpijakos odlazi na dvocifrenu prednost - 64:53!

21:30h

8. minut - Pogađaju sada igrači Olimpijakosa nekoliko poena i odlaze na +10, ali je Teodosić pogodio za tri - 58:50

21:27h

6. minut - Veliki broj izgubljenih lopti i promašaja u trećoj četvrtini. Jedine poene postigao je Piters - 52:47!

KK Crvena zvezda, KK Olimpijakos, Evroliga, Miloš Teodosić
21:19h

4. minut - Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Luka Mitrović nakon ukradene lopte. Ispratio ga je Teodosić sa linije za slobodna bacanja - 50:47

21:16h

2. minut - Serija Olimpijakosa od 5:0 na startu drugog poluvremena  - 50:44!