ZVEZDA PONIZILA FENER: Crveno-beli slavili sa 31 poenom razlike!
Crveno-beli žele trijumf, Foto: Starsport©

evroliga

Objavljeno: 22:49h
Završeno
22:36h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Fenerbahčea rezultatom 87:56 u 8. kolu Evrolige.

Crveno-beli su odlično otvorili meč. Već na startu su krenuli da se poigravaju i pogađaju nakon sjajnih akcija, ali su upali u problem povredom Šabaza Nejpira koji je morao van hale zbog slomljenog nosa nakon duela sa Dorsijem. Ipak, to nije izbacilo Zvezdu iz ritma i oni su dobili prvu četvrtinu sa 25:16.

Igra iz prve četvrtine nastavljena je u drugoj, a Fenerbahče nije imao rešenje za Bolomboja i odličnog Miloša Teodosića. Odlično im se priključio i Jago Dos Santos koji je energijom nosi tim, a na pauzu se otišlo sa plus devet.

Drugo poluvreme je bilo još bolje od prvog. Igrači Janisa Sferopulosa su izašli na teren kao da gube, a ne vode i polako su povećavali razliku, a sve pod dirigentskom palicom sjajnog Teodosića koji je svako približavanja protivnika oduvao trojkom i asistencijom. Senku na četvrtinu bacila je povreda sjajnog Dos Santosa koji nije mogao da se osloni na nogu prilikom izlaska.

Sticao se utisak da će Zvezda da uspori u poslednjoj četvrtini, ali to nije bio slučaj. Nedović i Lazarević su pogađali neke vrlo važne šuteve i u potpunosti odbili svaki napad Fenera, šta više, Fener je bio svestan da je čitav meč inferioran te je pokušao da spusti razliku kako ne bi bio ponižen, ali u tome nisu uspeli te posle poraza od crno belih, beleže poraz i protiv crveno belih.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Teodosić sa 18 poena, a pratio ga je Bolomboj sa 14. Kod gostiju je samo Najdžel Hejs bio dvocifren sa 12 poena.

22:36h

Kraj meča! Zvezda je slavila sa čak 31 poenom razlike - 87:76!

22:34h

10. minut - Pokušali su da spuste razliku preko Mahmotoglua, ali na drugoj strani Gedraitis pogađa za tri - 87:56!

22:31h

7. minut - Poenima Gedraitisa i Nedovića Zvezda je otišla na 30 razlike, a to je poenima spustio Biberović - 80:53!

Nemanja Nedović
22:24h

4. minut - Sjajna serija Stefana Lazaervića koji je vezao pet poena, Zvezda je na plus 27 - 74:46

22:18h

2. minut - Odličan početak Zvezde, Nedović je pogodio iz prodora, a zatim i je i Tobi pogodio za tri - 65:42!

22:18h

Počela je poslednja četvrtina

Miloš Teodosić
22:11h

10. minut - Ponovo je Teodosić promešao odbranu Fenera, ali se Jago povredio u završnici - 60:40

22:08h

7. minut - Sjajnu rolu Mitrovića je dopunio ponovo Teodosić novom trojkom - 56:38!

22:02h

4. minut - Hejs Dejvis je napravio seriju od 5:0 i spustio prednost Zvezde - 49:36!

21:58h

2 .minut - Zvezda kontroliše rezultat, a poene postižu Jago i Mitrović - 49:31!

Miloš Teodosić, Jago Dos Santos, Jago Mateus, Janis Sferopulos
21:55h

Počelo je drugo poluvreme!

21:39h

Kraj prvog poluvremena! Zvezda vodi 19 razlike u Areni - 45:26!

21:36h

10. minut - Nedović je pogodio novu trojku za ekipu Janisa Sferpulosa, ali ju je anulirao Dorsi svojim prvim pogotkom za tri na meču - 43:26

KK Crvena zvezda, KK Fenerbahče, Evroliga, Jago Dos Santos, Jago Mateus
21:32h

9 .minut - Teodosić diriguje Zvezdinom igrom večeras i postiže novu trojku - 40:23!