PARTIZAN SRUŠIO FENER U PAKLU ARENE: Crno-beli gubili 14 razlike, Dorsi i Madar tragičari!

evroliga

Objavljeno: 23:33h
Završeno
22:33h

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Fenerbačea u neizvesnoj završnici rezultatom - 85:84.

Crno beli su čvrsto ušli u međ i napravili mini seriju na početku, ali je Fener to anulirao odličnim šutem za tri. Šut je služio i crno-bele te se na prvu pauzu otišlo pri rezultatom 23:27.

Drugo četvrtina je već bila druga priča, pošto su crno-beli odigrali možda i defanzivno najgoru četvrtinu od početka sezone. Dozvolili su protivniku skoro 30 poena, ali su se pri kraju same vratili u meč.

Drugo poluvreme je počelo jednako loše za ekipu Željka Obradovića, koja je bila na -14 i bez poena u uvoda tri minuta. Ali četvrtom ličnom Motlija, situacija se okrenula za crno bele koji su dobili znatno više prostora u reketu i eksplatisali nedostatak velikog broja visokih igrača turskog tima. Pogađali su vrlo važne šuteve Smailagić i Trifunović, te je pred poslednji kvartal Partizan ušao na -2.

U poslednjih 10 minuta viđeno je mnogo panike i pritiska na obe strane, Motli je dobio i petu ličnu, a Kaminski i Pontika su preuzeli ulogu lidera i nosili crno-bele do preokreta. Nije Partizan odigrao idealno u završnici, dozvolili su nekoliko otvorenih šuteva koji su mogli da ih koštaju poraza, ali Vilbekin i Madar nisu bili precizni, te su crno-beli slavili sa jednim poenom razlike.

Sada su crno beli na skoru od tri pobede i četiri poraza, dok Fener sada ima pet trijumfa i dve izgubljene utakmice.

22:28h

10. minut - Madar je promašio poludistancu, te su igrači Fenera morali da prave faul na Anđušiću koji pogađa za +3 - 85:82

22:24h

10. minut - Partizan je posle poena Smailagića došao na +1 na samo četrdeset sekundi do kraja - 83:82!

22:19h

9. minut - Željko Obradović je pozvao tajm-aut nakon poena Vilbekina i prednosti Fenera od - 79:82!

22:15h

8. minut - Ponitka je odigrao odličnu rolu i pogodio za dva, ali je Vilbekin na drugoj strani vratio prednost Feneru - 79:80!

22:12h

6. minut - Pogodio je Dorsi trojku, ali je Kaminski sa četiri vezana poena doneo prednost crno-belima, prvi put od prve četvrtine - 79:78!

22:08h

4. minut - Partizan je izjednačio nakon poena Kaminskog - 73:73!

22:03h

2. minut - Pogodio je Doužer trojku na startu i spustio na -3, a zatim je i Kaminski pogodio jedno slobodno bacanje - 69:71!

22:00h

Počela je četvrta četvrtina!

21:57h

Kraj treće četvrtine! Crno-beli su na -6 pred poslednju četvrtinu - 63:69!

21:54h

9.minut - Naneli je sjajnim zakucavanjem zapalio Arenu i podigao publiku! A zatim Anđušić pogađa za tri, samo -4 za Partizan - 63:67!

21:49h

7. minut - Veliki broj promašaja igrača Partizana nakon tehničke za Itudisa završio se slobodnim bacanjima za Biberovića - 54:65!

21:42h

5. minut - Fenerbahče je dugo bez poena, a to koriste igrači Partizana koji spuštaju razliku na -10 - 53:63!

21:37h

2. minut - Loš start za crno-bele. Dozvolili su novu trojku Dorsiju, a zatim i lako polaganje Motlija - 47:61!