ZVEZDA SE KASNO PROBUDILA: Užasan šut za 3 poena i neobjašnjive greške donele poraz u Bolonji!

evroliga, 4. kolo

Objavljeno: 23:14h
Završeno
22:37h

Košarkaši Crvene zvezde su doživeli treći uzastopni poraz u Evroligi pošto su u 4. kolu izgubili u Bolonji od Virtusda - 79:85 (26:15, 18:18, 18:22, 23:24).

Domaćin je vodio praktično ceo susret, nakon što su crveno-beli loše otvorili meč pa igrali dobro samo u kratkim serijama.

Najveća prednost Virtusa je iznosila +16, a dvocifrena je bila i u većem delu drugog poluvremena, ali su izabranici Duška Ivanovića u poslednja dva minuta ušli sa samo četiri poena zaostatka.

Međutim, tu su ponovo pokazali određene slabosti, dva puta je odbrana izigrana već pri izvođenju auta, napravljena je lična dok lopta nije bila u igri...

Bolomboj je dobro otvorio meč, a Hanga podizao Zvezdu, ali glavna boljka crveno-belih u prvom poluvremenu je bio šut za tri poena - 1/14 (Nejpir i Teodosić po 0/4).

Tornike Šengelija je meč završio sa 20 poena, Marko Belineli je dodao 15, Džordan Miki 13, a Ajzeja Kordinije 11 poena za Virtus.

Kod Zvezde, Šabaz Nejpir je na kraju imao 23 poena (3/10 trojke), Luka Mitrović 14, a Adam Hanga 11.

Zvezda je sada na skoru 1-3, a Virtus ima 3-1. Da sve bude gore po crveno-bele, Nemanja Nedović nije igrao drugo poluvreme zbog povrede zadobijene u prvom.

U sledećem, 5. kolu Evrolige, Zvezda gostuje Partizanu koji je takođe na skoru 1-3 posle prve četiri runde.

Standings provided by Sofascore
Izmena: 23:14h
22:35h

10. minut - Belineli je realizovao poklon penal, a onda Kordinije zakucao pored izigrane odbrane - 85:79 - KRAJ.

22:32h

10. minut - Pajola je pogodio dva penala, Nejpir brzo išao do kraja, opet je tri razlike. Nesportska lična Giedraitisa - 82:79.

22:30h

10. minut - pregledao se i faul Mitrovića na Kordinijeu - dosuđen je običan. Pogodio je oba bacanja. Nejpir brzo uzvratio trojkom. Umalo da crveno-beli ukradu loptu... - 80:77.

22:24h

10. minut - Šengelija je BRUTALNO faulirao Nejpira! Zvezdin plej je realizovao oba bacanja - 78:74.

22:22h

9. minut - Heket je pogodio samo jedan penal, pa Teodosić konačno pogodio trojku. Šengelija je uzvratio horogom - 78:72.

22:18h

8. minut - Mitrović je pogodio uz faul i naterao Bankija na tajm-aut. Pogodio je Luka dodatno - 75:69.

22:17h

7. minut - Miki je uzvratio, a onda Nejpir ubacio još dva brza poen. Faul Mikija u napadu - 75:66.

22:16h

6. minut - koš Bolomboja, pa Mitrović pogađa jedan penal, a Nejpir dodaje još dva poena iz ofanzivnog skoka - 73:64.

22:11h

5. minut - prvi poeni Dobrića, nakon prodora. A onda asistencija za Danstona - 73:59.

22:07h

3. minut - trojka Nejpira, ali Teodosić je promašio sledeću u kontri. Miki takođe. Somonović je pogodio jedno bacanje - 69:59.

22:03h

IV ČETVRTINA

2. minut - Nejpir je ponovo ukrao loptu, ali nije pogodio trojku, a Miki je pogodio dva plus jedan. A onda trojka Lundberga - 69:55.

21:59h

10. minut - Nejpir je ukrao loptu pa u poslednji tren položio - 62:55.

21:57h

9. minut - dve trojke Giedraitisa su vratile Zvezdu u život - 62:53.

21:53h

7. minut - na trojku Belinelija prvom svojom trojkom je odgovorio Nejpir. Šengelija je brzo poentirao još jednom, a onda Heket trojkom naterao Ivanovića na novi tajm-aut - 62:47.