PARTIZAN UPALIO "MAŠINU" U DRUGOM POLUVREMENU: Cibona imala +15, ali je "osveta" bila SUROVA
Smailagić na meču sa Cibonom, Foto: Starsport

3. kolo aba lige

Nova pobeda crno-belih u regionalnom takmičenju

Objavljeno: 22:49h

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Cibone na domaćem terenu rezultatom 96:67, u okviru 3. kola ABA lige.

Nije sve sjajno počelo po izabranike Željka Obradovića koji su tokom prvog poluvremena bili i u dvocifrenom zaostatku za hrvatskim timom, ali se u drugih 20 minuta sve promenilo.

Šuterski su bili raspoloženi košarkaši Cibone od starta meča, što se odrazilo na rezultat, čak su u jednom momentu imali +15.

Partizan - Cibona
Partizan - Cibonafoto: Starsport

Crno-belima je bilo teško da pronađu svoj ritam, ali su sredinom druge deonice napravili pritisak, odigrali nekoliko smišljenih akcija u napadu, pa se prednost polako topila, da bi na pauzu otišli sa pristojinih -6.

U trećoj deonici smo videli potpuni preokret Partizana koji je na krilima Nanelija i Koprivice stigao do 7 poena prednosti.

Četvrta četvrtina je bila rutinska za domaćima koji je sa nekoliko atraktivnih poteza digao navijače na noge i pokazao nadmoć.

Najefikasniji u sastavu Partizana bili su Džejms Naneli sa 17, Balša Koprivica sa 15, Danilo Anđušić sa 14, Zek Ledej sa 11 poena. Kod Cibone, Aleksandar Aranitović je postigao 21, Jakov Mustapić 17, Aleks Stein sedam poena.