ZVEZDA OD OČAJA DO SJAJA I NAZAD! Žalgiris četvrti put zaredom pobedio crveno-bele u Kaunasu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Žalgirisa i Crvene zvezde, Foto: Alfredas Pliadis / Xinhua News / Profimedia

EVROLIGA, 2. KOLO

Objavljeno: 11:55h
Veljko Petrović
Završeno
20:44h

Igra košarkaša Crvene zvezde u Kaunasu u drugom kolu Evrolige može se opisati kao meč od očaja do sjaja i nazad.

Crveno-beli ostaju na samo dve pobede od devet utakmica u Litvaniji pošto su poraženi 79:74 od Žalgirisa četvrti put zaredom.

Beograđani su imali plus devet (52:61) početkom poslednje četvrtine, a onda su usledile dvojke Ulanovasa i Gedraitisa za 54:63.

Zašto je ovaj momenat važan? Posle toga krenula je serija Žalgirisa od 13:0, a poslednja tri napada rešena su trojkama za 67:63.

Domaćin je održavao tu prednost i na kraju slavio, a najefikasniji bio je Šmits sa 18 poena. Pratili su ga Ulanovas sa 15 i Butkevičijus sa tri manje.

Na drugoj strani Luka Mitrović imao je 16 poena i osam skokova, a dvocifreni je bio i Miloš Teodosić sa 15 poena i četiri asistencije.

Пласман обезедио Sofascore

00:12

Atmosfera u Areni uoči meča

(Espreso/Veljko Petrović)

20:41h

40. minut - Nedović 1/2. Ulanovas dvojka. Mitrović 2/2. Butkevičijus dvojka, gubi loptu Zvezda. Nema trojke Nedovića. Butkevičijus 2/2 - 76:72.

Tajm-aut Duško Ivanović. Teodosić dvojka. Evans 1/2 - 79:74.

20:36h

38. minut - Nedović 2+1! Menek zakucava. Mitrović faul u napadu. Menek trojka. Teodosić trojka! Ulanovas maši trojku.

Nema poena Nedovića posle preokreta - 72:69.

20:30h

36. minut - Butkevičijus zakucavanje, tajm-aut Duško Ivanović. Maši Teodosić. Butkevičijus trojka. Faul Bolomboja u napadu. Menek trojka.

Nema trojke Tedosića, ali ima Šmitsa - 67:63. Tajm-aut Ivanović.

20:27h

34. minut - Ulanovas dvojka, uzvraća Gedraitis. Butkevičijus zakucavanje.

Nije pogodio Mitrović. Dimša maši trojku. Faul u napadu Nejpira - 56:63.

20:24h

32. minut - Trojka Nejpir! Ulanovas dvojka. Majstorija Mitrovića! Nema trojke Meneka. Davidovac nije pogodio trojku - 52:61.

20:17h

30. minut - Gedraitis dvojka. Nema trojke domaćina. Nedović je promašio, Butkevičijus faul u napadu. Mitrović 1/2. Nema trojke Evansa - 50:56.

20:14h

28. minut - Bolomboj dvojka. Nema trojke Ulanovasa. Magija Teodosića!

Trojka Evans! Bolomboj dvojka. Šmits dvojka - 50:53.

20:08h

26. minut - Evans 2/2 sa linije penala. Trojka Davidovac! Tajm-aut domaćina. Zakucavanje Hejsa. Dvojka Nedović, uzvraća Hejs - 44:47.

Detalj sa utakmice Žalgirisa i Crvene zvezde
Detalj sa utakmice Žalgirisa i Crvene zvezdefoto: Rokas Lukosevicius / imago sportfotodienst / Profimedia

Evans 1/2 sa linije penala - 45:47.

Izmena: 21:44h
20:05h

24. minut - Šmits dvojka. Promašio je trojku Hanga, ali ubacuje loptu u koš Mitrović. Ne pogađa Šmits. Teodosić asistencija, dvojka Mitrović.

Nema trojke Šmitsa, kao ni Bolomboja - 39:42.

19:59h

22. minut - Greši Evans. Promašio je Nejpir, dva poena Šmitsa. Istekao je napad crveno-belima - 37:38

19:39h

20. minut - Krade loptu Nejpir! Opet je fauliran Nejpir pri šutu za tri! Sva tri puta precizan Nejpir, tajm-aut Žalgiris. Zakucavanje Birutis.

Izgubio je loptu Gedraitis. Butkevičijus 1/2. Skok Ulanosa i dva poena. Gedraitis ne pogađa. Preko pola domaćin. Nejpir maši za dva - 35:38.

Izmena: 20:01h
19:35h

18. minut - Hanga je pogodio pod faulom za dva, ali nije iskoristio bacanje. Odlična odbrana gostiju! Nejpir 3/3 sa penala! Presekao je pas Gedraitis.

Nema dvojke Hange. Menek 1/2. Maši Nejpir za dva - 30:35.

19:32h

16. minut - Tobi nije pogodio dvojku, a Mitru-Long trojku. Trojka Teodosić!

Sada precizan i Mitru-Long za tri. Dvojka Nedovića posle prodora. Dvojka Hejsa za 29:30.

19:26h

14. minut - Nema trojke Hange. Sudarili su se Nedović i Hanga glava o glavu, a Mađar ide na klupu. Magija Teodosića za Mitrovića!

Birutis zakucava posle alej-upa, a promašio je dodatno slobodno bacanje. Evans faul u napadu! Promašio je trojku Nedović. Šmits 2+1 - 24:25.