NOVI DRAMATIČAN PORAZ ZVEZDE! Žalgiris slavio posle TRILERA na Kipru
Detalj sa meča Crvena zvezda - Žalgiris, Foto: KK Crvena zvezda

VELIKA ŠTETA

Drugi poraz crveno-belih na pripremnom meču na Kipru

Objavljeno: 17:50h

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od ekipe Žalgirisa u novom dramatičnom meču na Kipru, rezultatom 84:85.

Prethodno je beogradski tim izubio od Makabija posle dva produžetka, a ponovo im je trijumf izmakao za dlaku...

Izabranici Duška Ivanovića su sjajno otvorili meč protiv Žalgirisa. Pre svega zahvaljujući Tobiju i Simonoviću uspeli su da stvore osetnu prednost već posle 10 minuta košarke - 21:14.

Međutim, usledio je žestok odgovor rivala koji stiže do preokreta i dobija drugu četvrtinu sa 27:16, što je na poluvremenu iznosilo četiri poena viška za litvanski tim 41:37.

Košarkaši Žalgirisa su se vratili motivisaniji sa pauze, pa je prednost porasla do dvocifrene. Ipak, crveno-beli se bude krajem trećeg kvartala i uspevaju da uhvate rezultatski priključak 69:62.

Sve je krenulo od sjajne odbrane u poslednjoj deonici, a onda je Gedraitis trojkom iz kornera pogurao tim ka preokretu. Razigrao se i Nemanja Nedović, pa su crveno-beli na tri minuta do kraja imali +4.

Međutim, nije moglo bez drame kao ni u prethodnim mečevima Zvezde tokom pripremnog perioda.

Nisu imali crveno-beli tačan plan u završnim sekundama. Lekavičijus je pogodio uz faul i doneo pobedu "zelenima", a poslednji napad crveno-belih nije doneo promenu rezultata kada je pokušao Jago Mateus.

Najefikasniji u Zvezdi su bili Gedraitis sa 19 poena, Tobi je dodao 18, a Nedović 13.

Kod Žalgirisa Ulanovas je ubacio 16, Birutis 11, uz 12 skokova, dok je dvocifren bio i Butkevičijus sa 12 poena.

Zvezda se sa dva poraza u Beograd, a naredne subote startuje ABA ligu, gostovanjem Igokei od 20.00 časova.