SRBIJA JE U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA: Bogdanović i družina slomili NBA Kanadu! Zlato je sada realnost!

mundobasket 2023

Završeno
09:10h

Sve je spremno za spektakl u prelepoj "Mall of Asia" areni u Manili gde se igra završnica Svetskog prvenstva u košarci.

Reprezentacija Srbije je oduševila naciju briljantnom pobedom nad Litvanijom u četvrtfinalu koja je sem završne borbe za medalje na Mundobasketu, donela i plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024.

Sada su izabranici Svetislava Pešića fokusirani na još veći izazov, polufinale sa selekcijom Kanade, punom NBA asova.

Obe ekipe su jedini poraz u dosadašnejm toku turnira dožovele na startu druge grupne faze - Srbija od Italije, a Kanada od Brazila.

Izmena: 10:25h
12:37h

Košarkaši Srbije savladali su reprezentaciju Kanade u polufinalu Svetskog prvenstva rezultatom 95:86!

Ogroman uspeh za naše reprezetativce koji su odigrali iznad svih očekivanja i kroz čitav meč bili bolji rival. Kanada nije imala rešenje u prvom poluvremenu za granitnu odbranu koju je pripremio Svetislav Pešić, a u drugom nisu uspeli da psihološki slome Srbe koji su imali odgovor za svaki njihov nalet.

Imala je Kanada blagu prednost na samom početku meča, ali nakon toga je Srbija povela i više im nije dozvolila da se vrate. Iz četvrtine u četvrtinu je naša ekipa konstantno uvećavala prednost.

Pokušao je Dilon Bruks sa par teških šuteva da približi svoj tim, ali je u svakoj situaciji Srbija imala rešenje, da li je to Bogdanović, da li Milutinov ili Dobrić, Srbija je u svakom momentu imala nekog ko će da iskoči i preuzme odgovornost na sebe.

Bogdanović je ponovo bio lider i pokazao zašto je kapiten ove ekipe postigavši 23 poena, Milutinov je gospodario u reketu i došao do dabl dabl učinka sa 16 poena i 10 skokova.

U selekcije Kanade se najviše istakao RJ Beret sa 23 poena, dok je Dilon Bruks postigao 16.

12:36h

10. minut - Kraj meča! Pobeda Srbije 95:86!

Srbija - Kanada, Nikola Jović, Šej Gildžus-Alegzender
12:31h

8. minut - Srbija na korak od finala! Davidovac, pa Bogdanović - 95:79!

Izmena: 12:34h
12:28h

7.minut - Bogdanović pogađa trojku u vrlo važnom momentu, a na drugoj strani Bruks pogađa dva plus jedan - 91:79!

Srbija - Kanada, Košarkaška reprezentacija Srbije, Bogdan Bogdanović, Nikola Milutinov, Stefan Jović, Marko Gudurić
12:24h

5. minut - Smanjuju Kanađani prednost serijom 5:0 - 86:76!

12:20h

3. minut -Pogodila je Kanada dve trojke, ali Srbija nije dozvolila da se razlika smanji - 86:71!

12:18h

1. minut - Odličan početak četvrtine! Prvo je Aleksa Avramović ukrao loptu, a zatim Gudurić pogodio trojku! Kao šlag na tortu pala je i "odbojka" Davidovca - 82:65!

12:17h

Počela je četvrta četvrtina!

12:16h

Kraj treće četvrtine!

12:13h

10. minut - Dve trojke za Srbiju! Prvo Gudurić, a zatim i Marinković - 75:63!

12:08h

9. minut - Sjajno je Milutinov pogodio ua faul i tako prekinuo nalet Kanađana, a zatim je Gudurić bio polovićan sa linije za slobodna bacanja - 69:60!

12:04h

8. minut - Probudili su se Kanađani, pogađaju veliki broj šuteva, ali i Srbija na drugoj strani uzvraća istom snagom - 65:58!

12:01h

6. minut - Odlično je Jović proigrao Dobrića, ali je Aleksandar Voker na drugoj strani pogodio za tri - 59:52!

11:58h

4. minut -Miran period igre prekinuo je RJ Beret nakon polaganja - 55:47!

Srbija - Kanada, Stefan Jović
11:53h

2. minut - Sporo otvaranje drugog poluvremena sa nekoliko grešaka na obe strane prekinuo je Nikola Jović, ali zatim Bruks pogađa za tri - 54:45!