DONČIĆ U SUZAMA, SRBIJA U PARIZU: Kanađani srušili Slovence i poslali "Orlove" na Olimpijske igre!

mundobasket 2023

Nije nas bilo u Tokiju pre dve godine, ali idemo u Francusku 2024. godine

Objavljeno: 16:28h

Košarkaška reprezentacija Srbije igraće na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine.

Kanada je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva savladala Sloveniju rezultatom 100:89 i tako čekirala "Orlovima" karte za prestonicu Francuske.

Upravo će Kanada biti rival izabranika Svetislava Pešića u polufinalu Mundobasketa, a taj duel na programu je u petak.

Luka Dončić u prodoru
Luka Dončić u prodorufoto: JAM STA ROSA / AFP / Profimedia

U prvom poluvremenu meča gledali smo fantastičnu borbu dve reprezentacije i činilo se da gledamo neku utakmicu NBA lige. Bila je to sjajna košarka sa pregršt lepih poteza na obe strane.

Dominirali su Luka Dončić i Šaj Gildžes Aleksander, pa je posle 20 minuta igre bilo 50:50.

Uspeli su Kanađani početkom treće deonice da se odlepe na velikih +16, ali je Dončić sa nekoliko poena u nizu vratio "Janeze" u igru.

Velika borba vodila se u Manili
Velika borba vodila se u Manilifoto: JAM STA ROSA / AFP / Profimedia

Ipak, Kanađani su nastavili jako i u četvrtoj deonici, a Dončić je ušao u nervozu, što ga je na kraju koštalo i izbacivanja sa utakmice, nakon što je dobio drugu tehničku grešku, što je bila i automatska diskvalifikacija.

Tako su Slovenci na 8 minuta do kraja poslednje deonice ostali bez svog glavnog igrača, i već tada je bilo jasno da su šanse da ostanu u igri minimalne.

Uspeli su sa nekoliko pogodaka da spuste ponovo razliku da bude jednoscifrene u jednom momentu, ali su Kanađani rutinski priveli meč kraju i obezbedili polufinale.