TUŽAN KRAJ SJAJNE BITKE: Italija ponovo kobna po Srbiju, Bogdanović se ispromašivao, Fontekio pogađao!(VIDEO)
Detalj sa utakmice Srbija - Italija, Foto: Starsport©

Objavljeno: 18:05h
Završeno
12:05h

Košarkaška reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu.

Izabranici Svetislava Pešića poraženi su u Manili od Italije 78:76. Imala je Srbija veliku prednost u trećoj četvrtini, ali je na kraju Italija uspela da preokrene meč u svoju korist.

Uzbudljiva završnica na kraju je pripala Italiji. Srbija je imala poslednji napad za pobedu, ali Stefan Jović nije pogodio šut za uz zvuk sirene.

U ekipi Srbije najefikasniji je bio Bogdan Bogdanović sa 18 poena, Ognjen Dobrić postigao je 15, a Nikola Milutinov 14 poena uz 12 skokova. Marko Gudurić dodao je osam, a Aleksa Avramović sedam poena.

Italiju je predvodio Simone Fontekio sa 30 poena i sedam skokova. Marko Spisu postigao je 14 poena uz pet skokova, Luiđi Datome 10 poena, a Nikolo Meli osam poena uz šest skokova.

Srbija i pored poraza ima šansu da se plasira u četvrtfinale, a meč odluke igra u nedelju protiv Dominikanske Republike.

Izmena: 18:04h
11:56h

40' Gudurić pogađa trojku za nadu Srbije 74:76. Fontekio je pogodio težak šut 74:78, minut odmora uzima Svetislav Pešić. Pogodio je oba bacanja Bogdanović 76:78.

KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Srbija nije uspela da iskoristi poslednji napad, Italija je na kraju ostvarila pobedu 76:78.

11:51h

39' Sumnjiva odluka sudija koji posle gledanja snimka priznaju poene za Italiju 71:76.

11:48h

37' Nezaustavljiv je Fontekio 69:74. Bogdanović je pogodio dva slobodna bacanja 71:74.

11:42h

35' Tačno 5 minuta ostalo je do kraja meča. Milutinov je pogodio jedno slobodno bacanje 65:67.

11:37h

33' Dobrić postiže prvi koš za Srbiju u poslednjoj četvrtini 64:61.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Italije
11:32h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31' Sve sada ide od ruke reprezentaciji Italije 62:61.

11:29h

30' Italija je u naletu, smanjena je prednost Srbije. Datome je pogodio za tri poena u poslednjim momentima treće četvrtine posle koje Srbija vodi 62:59.

11:28h

29' Datome je ostao sam i postigao lake poene za Italiju 62:53.

11:22h

26' TROJKAAAAA!!!!!!!!! Nikola Jović je dočekao svoj momenat, raste prednost Srbije 60:44.

11:15h

24' Milutinov sjajno igra u ovim momentima. Pogodio je uz faul, a zatim je bio precizan i sa linije penala 50:42. Strašno zakucavanje Dobrića, Srbija ima +10 (52:42).

11:11h

23' Milutinov je napravio svoju treću ličnu grešku, ali je zato siguran u napadu 45:40.

11:07h

TREĆA ČETVRTINA:

22' Dobrić 2/2 sa linije penala. Gazi aut liniju Polonara! Izlazi lopta iz koša Milutinovu. Nema trojke Tomota, ističe vreme Italijanima!

Izmena: 11:11h
10:52h

20' TROJKAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! Bogdan Bogdanović u poslednjoj sekundi pogađa i donosi prednost Srbiji na velikom odmoru 42:40.

Izmena: 11:19h
10:46h

19' Loša komunikacija u odbrani Srbije, Fontekio zakucava 35:40.