EVROPLJANI BEZ MILOSTI: Litvanija i Nemačka RAZBILE svoje rivale!
Košarkaška reprezentacija Litvanije, Foto: FRANCIS R. MALASIG

Mundobasket 2023

Ubedljive pobede evropskih reprezentacija na startu Mundobasketa u Aziji

Objavljeno: 16:43h

Bez iznenađenja u Okinavi i Manili.

Košarkaška reprezentacija Nemačke savladala je jednog od domaćina Mundobasketa, reprezentaciju Japana, rezultatom 81:63 u okviru 1. kola Svetskog prvenstva.

"Panceri" su opravdali ulogu favorita i apsolutno zasluženo stigli do trijumfa.

Danijel Tajs sa loptom
Danijel Tajs sa loptomfoto: EPA/KIMIMASA MAYAMA

Nemci su već posle deset minuta igre imali dvocifrenu prednost, a na poluvremenu su vodili rezultatom 53:31.

U nastavku meča Japan je uspeo da ublaži poraz, ali više od toga nije mogao.

Najefikasniji u Nemačkoj bio je Moric Vagner sa 25 poena i devet skokova, Denis Šruder je dodao 14, Danijel Tajs 13, a dvocifren je bio i Franc Vagner sa deset koševa.

U ekipi Japana Juta Vatanabe je bio najbolji sa 20 poena, Judai Baba dodao je 15, dok je Džoš Hokinson meč završio sa devet poena i deset skokova.

Standings provided by Sofascore

Kao i Nemačka i Litvanija je opravdala ulogu favorita. Litvanci su na startu takmičenja deklasirali Egipat rezultatom 93:67.

Afrička reprezentacija izgubila je prvu četvrtinu rezultatom 26:12, ali se malo konsolidovala u nastavku, pa je na poluvremenu gubila rezultatom 46:34.

Uspeli su Egipćani početkom treće deonice da priđu na 50:42, ali to je razbesnelo Litvance koji su do kraja meča primili samo još 17 poena, a dali 43 i stigli do ubedljive pobede.

Margiris Nomantas bio je najbolji sa 18 poena, Jonas Valančijunas imao je dabl-dabl učinak od 15 poena i deset skokova, a dvocifren je bio još i Eimantas Bendzijus sa deset poena.

Asem Marei je bio najefikasniji u Egiptu sa 14 poena i devet skokova, Amir El Gendi imao je poen manje, Anas Mahmud dodao je 11 koševa, a dvocifren je bio i Ehab Amin Saleh sa deset koševa.