PARTIZAN JE ŠAMPION ABA LIGE! Zvezda nije imala snage za čudo, Panterov meč sezone u spektaklu u Areni

finale aba lige

Objavljeno: 22:59h
Završeno
22:02h

Košarkaši Partizana su novi šampioni ABA lige, pošto su u odlučujućem 5. meču savladali najvećeg rivala Crvenu zvezdu rezultatom 96:85.

Gledali smo sjajnu košarku od prvog do poslednjeg minuta majstorice u "Areni", ali su crno-beli večeras imali "više od igre".

Ovo je sedma rekordna titula regionalnog šampiona za Partizan, dok je Crvena zvezda na drugom mestu sa šest. Još jedan rekord je proslavljen u Areni, a to je brojka od 22.198 gledalaca koja je premašila gledanost svih dosadašnjih mečeva u ABA ligi.

KK Partizan, KK Crvena zvezda, Finale ABA lige

Izabranici Željka Obradovića su odigrali nestvarno prvo poluvreme, gde su se istakli Ledej, Panter i Naneli šutevima sa distance.

Nisu crveno-beli bili toliko loši, imali su tečnost u igri, ali jednostavno nisu mogli protiv raspoloženih igrača Partizana koji su na poluvremenu imali ogromnih 20 poena prednosti.

To ih nije demoralisalo, pošto su se vratili na parket i odigrali najbolju napadačku četvrtinu u sezoni. Postigli su nestvarnih 34 poena, a Bentil i Dobrić su bili glavne pokretačke snage.

U poslednjoj deonici su uspeli da se primaknu na -4 posle lude trojke Luke Vildoze i prodora Nedovića, ali onda je ponovo stupio na scenu Kevin Panter.

Važan momentum je bilo i zakucavanje Eksuma na tri minuta do kraja, posle koga crno-beli uspevaju da vrate dvocifrenu prednost.

Najefikasniji na ovom meču bio je Kevin Panter sa 32 poena, dok su pored njih još četvorica u Partizanu bili dvocifreni. Ledej je dodao 15 poena, Naneli 12, a Lesor i Eksum po 10. Na drugoj strani je najbolji bio Ognjen Dobrić sa 18 poena, 15 je dodao Bentil, a Nemanja Nedović sa 12.

22:00h

40. minut - Nova trojka Vildose, ali s druge strane brzi poeni Trifunovića! 96:85

Kraj meča! Partizan je šampion ABA lige!

21:58h

39. minut - Novi poeni nestvarnog Pantera, s druge strane pogađa Bentil za 3 poena! 92:82

21:54h

38. minut - Lesor je pokupio promašaj Lesora, nakon što je blokirao Bentila! Važni poeni Nedovića! 89:79

21:50h

37. minut - Strašno zakucavanje Dantea Eksuma! Martin pogađa jedno od dva bacanja! 85:77

Neverovatan potez Kevina Pantera, postiže nove poene posle prodora! 87:77

21:46h

36. minut - Petrušev fauliran pri skoku, pogađa jedno slobodno bacanje! S druge strane Eksum siguran sa linije penala 83:76

Petrušev ne uspeva da poentira pod košem, a onda se lopta od njega odbija u aut.

21:44h

35. minut - Ne uspeva da poentira Panter, ali ni Petrušev sa druge strane! Naneli iznuđuje 2 slobodna bacanja!  81:75

21:41h

34. minut - Luda trojka Luke Vildoze i prvi poeni na meču! Potom poeni Nedovića uz faul 79:75

21:38h

33. minut - Dobro udvajanje Zvezde, nova izgubljena lopta Partizana! Ali, s druge strane Madar blokira Vildozu! 79:70

U dva navrata je lopta bila za Zvezdu, ali Nedović promašuje posle prodora, a potom Petrušev izbauje u aut.

21:36h

32. minut - Promašaj Nanelija za 3 poena, a onda faul u napadu Fakunda Kampaca umesto koga ulazi Nedović!

21:34h

31. minut - Sjajan potez Smailagića! Potom Dobrić ubacuje posle promašene trojke Kampaca. Panter beleži nove poene, ovog puta posle prodora! 79:70

21:29h

30. minut - Važni poeni za Partizan, lep potez Smailagića!

Jedno slobodno bacanje pogađa Petrušev, potom Panter fauliran i ide na liniju penala. 75:65

Zlata vredna trojka Fakunda Kampaca uz zvuk sirene! Kraj treće četvrtine! 75:68

Crvena zvezda je ubacila neverovatnih 34 poena, a Partizan 21.

21:26h

29. minut - Nova izgubljena lopta Partizana, Martin beleži nove poene!

Novi poeni Martina posle promašene trojke Petruševa! 71:64

21:22h

28. minut - Kampaco baca loptu u aut, prejak pas za Bentila! Gubi i Lesor loptu, a Dobrić to kažnjava sa tri poena!

Kampaco krade loptu, Bentil u kontri iznuđuje faul! 70:60

21:20h

27. minut - Poeni Martina, ali ide nova trojka Zeka Ledeja koji nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu! Ekspresno vraća Bentil za 3 poena! 67:55

Pogađa Matijas Lesor uz faul. 70:55