BRILJANTNI KAMPACO DONEO ZVEZDI MAJSTORICU! Nervozni Partizan prokockao još jednu šansu, DRAMA SE NASTAVLJA
Crvena zvezda - Partizan, Foto: Starsport

finale aba lige

Objavljeno: 22:07h
Završeno
21:13h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Partizan rezultatom 68:56, u četvrtom meču finalne serije ABA lige i tako izborili majstoricu koja će se igrati u četvrtak u "Štark areni".

Bio je ovo nekarakterističan meč u kome nije bilo dosta poena, ali ako uzmemo u obzir ulog i okolnosti, možemo reći da je bilo očekivano.

Košarkaši Partizana su bolje ušli u meč, ali onda je nastupio očajan period gde nisu mogli da daju koš nekoliko minuta. Nije te šanse najbolje koristila Crvena zvezda, ali u finišu prve četvrtine uspeva da stvori zavidnu prednost 20:13.

Sredinom druge četvrtine je viđen egal, ali da domaći odu sa pozitivnim rezultatom odu na odmor se postarao Fakuno Kampaco, koji je postigao pet poena u nizu.

KK Crvena zvezda, KK Partizan, Finale ABA lige

Izabranici Duška Ivanovića su tokom trećeg perioda uglavnom imali dvocifrenu prednost, a u tim momentima je zablistao Ognjen Dobrić.

Partizan je uspeo da na krilima Kevina Pantera stigne do -5 sredinom četvrtog kvartala, ali onda je ponovo na scenu stupio Fakundo Kampaco koji je odbio nalete crno-belih.

Treba spomenuti i trojku Stefana Lazarevića na nešto manje od tri minuta do kraja koja je možda bila i odlučujuća.

U finišu je bilo nekoliko "spornih" situacija, pa su sudije pregledavale snimke, ali nije bilo vremena za preokret crno-belih.

Kampaco je bio najefikasniji sa 21 poen, dodao je četiri skoka i četiri asistencije. Pratili su ga Ognjen Dobrić sa 14 poena i Filip Petrušev sa 10. Na drugoj strani je Dante Eksum imao 12, a Kevin Panter i Aleksa Avramović su dali po 10.

Izmena: 22:06h
21:06h

40. minut - Nova trojka Fakunda Kampaca, i to sa 10 metara! 68:54

Ponovo nemile scene u Pioniru, Neša Ilić smiruje navijače! Posle kraćeg prekida je nastavljen meč. Avramović za kraj! 68:56

20:55h

39. minut - Kampaco upisuje nove poene, ali sudije pregledaju snimak! Ipak ništa od koša Kampaca, pošto je prethodno Martin faulirao Madara. 62:54

Dugo su većale sudije i dodelile bacanje Madaru zbog nesportskog faula, a potom i lopti za Zvezdu. Nova nesportska je dosuđena nad Petruševim, a on pogađa jedno bacanje. 63:54

Odužio se finiš meča, sudije konstantno razgovaraju i odugovlače.

20:51h

38. minut - Vraća trojku Dante Eksum! 59:54

Fakundo Kampaco pogađa trojku uz zvuk sirene 62:54!

20:49h

37. minut - Zlata vredna trojka Lazarevića! A onda Martin blokira Eksuma! 59:51

20:48h

36. minut - Panter preuzima stvari u svoje ruke, pogađa posle prodora! 56:51

20:46h

35. minut - Važan koš Vildose posle prodora! Promašuje Panter za 3 poena, ali nije ni Vildosa precizan! 56:49

20:43h

34. minut - Poeni Madara sa poludistance! Posle promašaja Kampaca, pogađa i Panter karakterističan šut! 54:49

20:40h

33. minut - Eksum pogađa 2 bacanja, a potom i poeni Avramovića! 54:45

20:35h

32. minut - Sjajno je kružila lopta i na kraju stigla do Markovića koji pogađa novu trojku za domaće! Ledej smanjuje na kratko, ali odmah uzzvraća Kampaco! 54:41

20:31h

30. minut - Poeni Lesora, a potom promašaj Bentila za 3 poena. Ono što njemu nije pošlo za rukom, jeste Avramoviću sa druge strane! 49:39

20:30h

29. minut - Konačno poeni za Partizan, laki poeni Ledeja!

20:28h

28. minut - Nova izgubljena lopta crno-belih... Dobrić blokiran od strane Madara, ali potom i njegova promašena trojka! 49:32

20:23h

27. minut - Novi poeni Petruševa, Partizan potpuno dekoncentrisan i u odbrani i u napadu!

Koprivica promašuje oba slobodna bacanja, druge strane Vildosa pogađa oba 40:32

20:20h

26. minut - Veliki promašaj Kampaca na isteku napada, ali s druge strane faul u napadu Eksuma. Sudije su pregledale snimak i donele odluku u korist Zvezde.