PARTIZAN NA KORAK DA PREOTME TITULU ZVEZDI: Smailagić i Naneli kreirali novu pobedu!
Detalj sa košarkaškog večitog derbija, Foto: Starsport©/Srđan Stevanović

aba liga, finale

Objavljeno: 22:19h
Završeno
22:17h

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u drugoj utakmici finalne serije ABA lige sa 87:78.

Partizan je i večeras kontrolisao utakmicu i zasluženo stigao do nove pobede.

Crvena zvezda uspela je da tokom poslednjeg dela smanji prednost i uvede utakmicu u neizvesnu završnicu, ali nije imala snage za potpunu preokret baš kao i u prvom meču.

Utakmica broj tri se igra u nedelju sa početkom od 20:30, a domaćin će biti ekipa Crvene zvezde.

22:13h

40' KRAJ UTAKMICE!!!! Partizan je savladao Crvenu zvezdu 87:78 i sada je na pobedu od osvajanja titule u ABA ligi.

22:01h

38' Naneli postiže možda i odlučujuću trojku na meču 82:74.

21:58h

37' Vildosa trojkom vraća Zvezdu u život 78:74.

21:53h

36' Lesor je postigao koš uz faul, ali nije pogodio dodatno bacanje 78:69.

21:47h

34' Anđušić je briljantan u solo prodoru, Partizan povećava prednost 74:65, a minut odmora uzima trener Crvene zvezde.

21:45h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31' Madar je postigao prvi koš u poslednjem periodu 70:62.

21:40h

30' Završena je treća četvrtina posle koje Partizan ima prednost 68:62.

21:31h

29' Naneli je trojkom podigao kompeltnu publiku u Areni na noge 65:57.

KK Crvena zvezda, KK Partizan
Izmena: 22:01h
21:30h

27' Partizan ima mali problem pošto je Egzumu dosuđena četvrta lična greška.

21:27h

26' Dobrić pogađa iz teške pozicije 59:53.

21:25h

25' Sjajna serija Partizana od 7:0, minut odmora mora da zatraži trener Crvene zvezde.

21:24h

24' Bentil je pogodio za dva poena 49:50.

21:22h

TREĆA ČETVRTINA:

22' Madar pogađa trojku za Partizan 47:46.

20:57h

20' Završeno je izuzetno borbeno prvo poluvreme. Malo šta razdvaja dve ekipe posle ovog dela igre o čemu najbolje govori i rezultat na semaforu pošto je nerešeno 44:44.

1 / 5 Foto: Starsport©