PARTIZAN POVEO 1:0: Zvezda kasno uplaila motore, Ledej ih uništio, Smailagić zakucao! (VIDEO)
Detalj sa košarkaškog večitog derbija, Foto: Starsport©/Srđan Stevanović

ABA LIGA, FINALE

Objavljeno: 22:21h
Završeno
22:06h

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 88:80 u prvom meču finala ABA lige.

Partizan je sjano odigrao prvo poluvreme u kome se naročito istakao Zek Ledej. Posle 20 minuta igre crno-beli imali su veliku prednost 56:36.

Crvena zvezda je iskoristila opuštanje Partizana u drugom poluvremenu, uspela je da se vrati, ali ne i da potpuno preokrene meč.

1 / 3 Foto: Starsport©

Crno-bele je do pobede vodio Zek Ledej sa 24 poena i pet skokova, a pratio ga je Kevin Panter sa 19 poena. U redovima Zvezde najbolji su bili Ognjen Dobrić sa 17 i Fakundo Kampaco sa 15 poena.

Naredni meč finalne serije na programu je u četvrtak od 20 časova, a domaćin je ponovo ekipa Partizana.

21:57h

40' Bentil je pogodio trojku 85:80. Papapetru pogađa jedno slobodno bacanje 86:80. KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Partizan je savladao Crvenu zvezdu 88:80 i tako poveo u pobedama u filalu ABA lige.

21:54h

38' Panter je pogodio dva slobodna bacanja 85:77.

21:49h

37' Crvena zvezda kreće na sve ili ništa, topi se prednost Partizana 83:77.

Fakundo Kampaco, Nemanja Nedović
Izmena: 21:55h
21:43h

35' Zvezda se vratila na jednocifrenu razliku košem Dobrića 79:71.

21:36h

33' Madar pogađa važnu trojku za Partizan 78:64.

21:34h

ČETVRTA ČETVRTINA:

32' Nedović pogađa trojku za Crvenu zvezdu, minut odmora traži Željko Obradović 75:64.

Izmena: 22:03h
21:28h

30' Crvena zvezda je dobro osigrala treću četvrtinu i uspela da smanji prednost Partizana koji vodi ipak i dalje vodi 73:61.

21:22h

29' Dobrić je pogodio za tri poena 71:59.

21:18h

26' Moćno zakucavanje Smailagića 63:49.

Još jedan koš Smailagića 65:49, minut odmora traži Duško Ivanović.

Izmena: 22:05h
21:15h

24' Kampaco postiže trojku 60:45.

21:13h

TREĆA ČETVRTINA:

23' Crvena zvezda bolje počinje drugo poluvreme, smanjuje prednost Partizana 58:40.

20:50h

20' Papapetru je asistirao Ledeju za efektno zakucavanje. Ovo je ujedno bio i poslednji koš u prvom poluvremenu koje je u potpunosti pripalo Partizanu 56:36.

20:48h

19' Kampaco je pogodio dva slobodna bacanja 54:36.

20:42h

17' Ledej je ušao u seriju poena, a Partizan povećava prednost 49:29.