ZVEZDA ODBRANILA TITULU, 23. PUT SU PRVACI SRBIJE: FMP pružao jak otpor, pa se slomio! (FOTO)

finale superlige srbije

Objavljeno: 14:39h
Završeno
13:54h

Crvena zvezda je slavila sa 82:72 u Železniku protiv domaćeg FMP-a i odbranila titulu prvaka Superlige Srbije.

Ovo je ukupno 23. a osma uzastopna titula nacionalnog prvaka crveno-belih.

1 / 5 Foto: Starsport©/Dušan Milenković

FMP je bolje počeo meč pre svega zahvaljujući pdličnom presingu, ali je gost preokrenuo i otišao na plus sedam do kraja poluveremena.

U nastavku su domaći opet krenuli jako i preokrenuli, ali onda stali.

Zvezdu je do pobede predvodio Luka Mitrović sa 16 poena, šest skokova i tri asistencije i izabran je za MVP-ja finala. Ben Bentil je imao 14 poena, dok je Fakundo Kampaco ubacio 11, kao i Nemanja Nedović.

Aleksa Stepanović se istakao u FMP-u sa 16 poena.

1 / 9 Foto: Starsport©/Dušan Milenković

Crvena zvezda je inače ovaj meč igrala bez Luke Vildose koji je povredio preponu i videćemo da li će igrati protiv Partizana u finalu ABA lige.

Izmena: 14:39h
13:51h

IV ČETVRTINA

8- minut - Zvezda je izgradila visoku prednost - 67:79.

13:33h

Aktuelni šampion je ipak uspostavio kontrolu i na kraju treće deonice opet imao plus sedam - 54:61.

13:08h

III ČETVRTINA

4. minut - domaćin je bolje krenuo i u ovo poluvreme i preokrenuo, a Zvezda tek posle više od tri minuta postigla prvi koš - 47:45.

12:48h

Zvezda na poluvreme ide sa plus sedam - 36:43.

12:31h

II ČETVRTINA

5. minut - Zvezda je zategla odbranu preokrenula - 29:33.

12:25h

FMP je prvu četvrtinu rešio u svoju korist rezultatom 26:18.

12:02h

I ČETVRTINA

7. minut - FMP presingom "ubija" goste, otima lopte na polovini pa poentira preko Alekse Stepanovića.

11:56h

KK FMP i KK Crvena zvezda igraju drugu utakmicu finala Superlige Srbije.

Aktuelni prvaci u imaju priliku da novim trijumfom odbrane titulu, pred finale ABA lige sa Partizanom.

Izmena: 12:15h