MOŽDA, IPAK, IMA PRAVDE? Katastrofa za Real Madrid!
Košarkaši Real Madrida, Foto: Starsport

PORAZ

Objavljeno: 23:09h

Košarkaši Real Madrida osvojili su Evroligu, a do trofeja u elitnom takmičenju sigurno ne bi došli da nisu započeli tuču sa igračima Partizana u drugom meču četvrtfinalne serije.

Španski velikan je kasnije preokrenuo od 0:2 do 3:2 i otišao na F4 u Kaunasu, gde je osvojio 11. trofej šampiona Evrope.

Sve je bilo tako bajno i sjajno za Real sve do večeras.

Naime, Madriđani su u prvom meču polufinala ACB lige na svom terenu izgubili od Huventuda rezultatom 93:83.

Momci iz Badalone napravili su brejk i poveli sa 1:0, a plasman u finale obezbediće tim koji stigne do tri trijumfa.

Gosti su odigrali sjajan meč i zasluženo su stigli do pobede. Real je na nivou bio samo u prvom periodu u kojem je u jednom trenutku imao deset poena prednosti.

Ipak, Huventud je do poluvremena preokrenuo rezultat, pa je posle 20 minuta igre vodio rezultatom 42:39.

Blistao je Huventud u trećem periodu i stigao do maksimalnih 61:49. Madriđani su uspeli da se probude i velikom serijom su pred poslednjih deset minuta rivalu prišli na 67:64.

Uspeo je Real da izjednači na 73:73, a potom potpuna dominacija gostiju koji su do kraja meča ubacili 20 poena, a primili samo deset i tako stigli do pobede.