TRIPL-DABL JOKIĆA, UNIŠTAVANJE FINIKSA I FINALE ZA DENVER! Nagetsi dominirali u Arizoni (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić na utakmici Finiksa i Denvera, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA PLEJ-OF

Franšiza iz Kolorada na poluvremenu vodila 30 razlike

Objavljeno: 13:53h

Košarkaši Denvera Nagetsa pobedili su Finiks Sanse 125:100 i u šestoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige i plasirali se u finale!

Franšiza iz Kolorada slavila je sa 4:2 u seriji i u borbi za veliko finale čeka boljeg iz duela Golden Stejt Voriorsa i Los Anđeles Lejkersa (2:3).

Nikola Jokić ponovo je upisao tripl-dabl sa 32 poena, 10 skokova i 12 asistencija, a gosti su na poluvremenu imali 81:51, odnosno 30 razlike.

Srbina su pratili Džamal Marej sa 26 poena, Kentavijus Koldvel-Poup sa 21, Brus Braun sa 13 i Majkl Porter-Džunior sa 10.

U poraženom sastavu Kameron Pejn 31 poen, Kevin Durent 12, Džok Lendejl 13, a Devin Buker jedan manje.

Denver je majstorski odigrao završnicu prve četvrtine pošto je imao rezultat od 44:26, a Somborac je skupio 26 poena (14 poena i pet asistencija).

Detalj sa utakmice Finiksa i Denvera
Detalj sa utakmice Finiksa i Denverafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Finiks je otvorio treću četvrtinu serijom 7:0 i sa -30 smanjio na -23, a Majk Meloun je zatražio tajm-aut i gosti su u Arizoni uspešno održavali prednost.

Nikola je krajem treće deonice dobio nezgodan udarac u butni mišić, izašao je iz igre, ali se vratio početkom četvrte četvrtine.

Jokić i Nagetsi protivnika mogu da dobiju u subotu ujutru, ako Lejkersi pobede Golden Stejt, a ako bude nerešenom igraće se majstorica u San Francisku.