PARTIZANOVA MADRIDSKA TRAGEDIJA! Crno-beli ispustili +18, Real čudesnim preokretom do F4 u Kaunasu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Real Madrida i Partizana, Foto: Oscar J Barroso / Shutterstock Editorial / Profimedia

MAJSTORICA EVROLIGE

Objavljeno: 23:40h
Završeno
23:17h

Partizanova Madridska tragedija! Izabranici Željka Obradovića ispustili su +18, Real čudesnim preokretom do F4 Evrolige u Kaunasu sa 98:94.

Sedam minuta i 51 sekund pre kraja treće četvrtine Joanis Papapetru je pogodio jedno slobodno bacanje za 41:59 i pomenutih +18.

Crno-beli su u tim trenucima uvek imali prednost od oko 15 poena, a posle trojke Serhija Rodrigeza rezultat se smanjio na 75:66.

Razigrao se Serhio Rodrigez, popularni Ćaćo i trećom trojkom iz isto toliko pokušaja za 81:81 na šest mintua i 16 sekundi do kraja.

Serhio Rodrigez na utakmici Real Madrida i Partizana
Serhio Rodrigez na utakmici Real Madrida i Partizanafoto: 900/Cordon Press / Cordon Press / Profimedia

Lesor je vratio "parni valjak" u život za 83:81, a onda je usledio novi nalet domaćina za 88:83.

Nisu se predavali Beograđani i primakli su se na 97:94, a na 39 sekundi do kraja Kevin Panter je promašio trojku posle koje je faluran Mario Hezonja.

1 / 6 Foto: JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia

Hrvat je šutirao 1/2 sa linije penala i tako rešio pitanje pobednika.

Real Madrid postao je prvi tim koji se plasirao na Fajnal-for, a da je gubio 2:0 u seriji i najefikasniji bio je Džanan Musa sa 20 poena.

Pratio ga je Serhio Rodrigez sa 19, Hezonja je imao 13, Tavareš je dodao 12, a Najdžel Vilijams-Gos 10.

Kod Partizana, kapiten Kevin Panter 28 poena, Dante Egzum 16, Matijas Lesor 13, a Joanis Papapetru 10 poena.

Na F4 u Kaunasu koji se igra od 19. do 21. maja, Real Madrid ide na megdan Barseloni.

U drugom polufinalu sastaje se Monako našeg trenera Saše Obradovića i Olimpijakos.

23:06h

40. minut - Egzum 1/2 sa linije penala. Tavares gazi liniju. Dvojka Egzuma.

Nema trojke Rodrigeza, ofanzivan skok Rudija Fernandeza, nema dvojke Rodrigeza. Trojka Ledej za 97:94. Izgubljena lopta Hange.

Vinisijus Žunior, fudbaler Real Madrida na utakmici u Vizink centru
Vinisijus Žunior, fudbaler Real Madrida na utakmici u Vizink centrufoto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Nema trojke Pantera, faul Ledeja. Hezonja 1/2 sa linije penala. Nema trojke Egzuma, uzima Hanga loptu i odnosi je na drugi deo parketa.

Kraj utakmice: Real Madrid - Partizan 98:94. Nažalost, crno-beli su ispustili +18, domaćin se plasirao na F4 u Kaunasu.

23:00h

38. minut - Madar 1/2 sa linije penala, kao i Tavares. Papapetru šalje pravo loptu u ruke Ljulju. Trojka Ljulja. Nema trojke Pantera.

Lesor 2/2 sa penala, a potom ponovo dva poena Rodrigeza - 97:88!

22:56h

36. minut - Ponovo Rodrigez za dva poena. Nema poena Lesora.

Trojka Ljulja za prednost Reala 86:83. Kontra Reala i dva poena Ljulja.

Kakva trojka Kevina Pantera, ali uzvraća trojkom Hezonja - 91:85!

22:48h

34. minut - Trojka Kevina Pantera! Dva poena Rodrigeza. Trojka Hezonja.

Nema trojke Pantera, ali ni Rodrigeza. Dva poena Rodrigeza - 81:81.

Zakucavanje Lesora - 81:83.

22:43h

32. minut - Prelaki poeni za Serhija Rodrigeza za 71:76. Nema trojke Ledeja. Ispada lopta Tavarešu. Zakucavanje Smailagića!

Detalj sa utakmice Real Madrida i Partizana
Detalj sa utakmice Real Madrida i Partizanafoto: MARCA / Sipa Press / Profimedia

Smailagić blokira Musu, a potom pravi faul nad Serhijom Rodrigezom i završio je utakmicu. Trojka Rodrigez - 74:78.

Detalj sa utakmice Real Madrida i Partizanafoto: JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia
22:32h

30. minut - Trojka Dante Egzum! Tavareš 2+1. Trojka Sergio Rodrigez!

Egzum 1/2 sa linije penala. Nema trojke Hezonje, zakucao se Egzum u Rudija. Drži se za rame Fernandez, Dante mu prišao i izvinio se.

Nije u stanju da izvede bacanja Rudi, a Musa ga je odmenio i imao 3/3.

Kraj treće četvrtine: Real Madrid - Partizan 69:76.

22:28h

28. minut - Trojkaaa Zek Ledej! Tavareš zakucavanje. Panter bez poena.

Laki poeni Muse. Nema trojke Egzuma. Očajan šut Ljulja - 60:72.

22:20h

26. minut - Ledej promašaj za dva, a na drugoj strani pogađa Hanga. Nova trojka magičnog Kevina Pantera! Musa trojka, a onda i Egzum!

Vilijams-Gos 2/2 sa linije penala, a potom Papapetru - 56:69.

22:17h

24. minut - Musa 2/2 sa linije penala. Madar promašaj, zakucavanje Hezonje. Zakucavanje Lesora posle promašaja Pantera za tri.

Hanga dva poena - 48:61.

22:14h

22. minut - Izgubio je loptu Pepapetru, a potom dva poena Hezonje.

Nova trojka Kevina Pantera! Probio je Hanga, ali bez poena. Nema trojke Pantera - 41:58!

Džanan Musa, Matijas Lesor, Kevin Panter, KK Partizan, KK Real Madrid, Evroliga
21:53h

20. minut - Trojka Nanelija! Neuspešan napad Reala, treći faul Lesora.

Musa 2/2 sa linije penala. Treća trojka Kevina Pantera! Dva poena Vilijams-Gosa. Trojka Zek Ledej! Panter 2/2 sa linije penala.

Kraj prvog poluvremena: Real Madrid - Partizan 39:55!

Izmena: 22:02h
21:47h

18. minut - Lesor 2/2 sa linije penala. Hezonja za dva poena.

Lesor 2/2 sa linije penala. Nema trojke Ljulja. Bez poena Egzuma u prodoru. Trojka Najdžel Vilijams-Gos - 35:44.

21:42h

16. minut - Zakucavanje Tavaresa, nema trojke Trifunovića. Greši Rudi, trojka Nanelija koji je bio sam u korneru.

Hezonja sa iste pozicije nije pogodio trojku. Tavares lupa rampu Trifunoviću. Faul u napadu Tavaresa, treća lična greška!

Tehnička za Ćusa Matea. Panter pogađa slobodno bacanje. Musa 1/2 sa linije penala i zakucavanje Papapetrua - 31:40.

21:35h

14. minut - Promašio je Rendolf za dva. Zakucavanje Lesora. Kozer trojka.

Trifunović je promašio dvojku, a Rudi Fernandez trojku.

Nema poena Nanelija - 28:34.