ZEK LEDEJ NIJE MOGAO SAM, IGRAĆE SE MAJSTORICA! Real vratio seriju u Madrid, Partizanu falio lider

četvrti meč plej-of serije evrolige

Objavljeno: 00:17h
Završeno
22:33h

Košarkaši Real Madrida su savladali ekipu Partizana sa 85:78, u četvrtom meču plej-of serije Evrolige u jako turbulentnom meču u "Štark areni".

Bila je ovo utakmica koja od samog starta nosila veliki teret zbog nezapamćene tragedije koja je zadesila Beograd i Srbiju.

U takvom raspoloženju su i počeli meč izabranici Željka Obradovića koji nisu uspeli da se konsolidiju do polovine druge četvrtine.

Janis Papapetru i Zek Ledej su uz jako važne trojke Danila Anđušića najavili preokret.

Sredinom treće deonice to se i dogodilo, ali se tada probudio i Tavares koga su do tog trenutka crno-beli dobro branili.

KK Partizan, KK Real Madrid, Evroliga

Usledila je rezultatska klackalica, a osim Ledeja u ključnim momentima, kada se lomio meč nije bilo podrške.

Poslednji trzaj Partizana je viđen kada je Jam Madar postigao dva čudesna koša na minut i po do kraja, ali potom nisu ušli šutevi Eksuma i Ledeja.

Ponovo Tavares postiže odlučujuće poene i donosi veliku pobedu za Real koji sa dva brejka uspeva da vrati seriju u Madrid.

Kod Partizana je najbolji bio Zek Ledej sa 25 poena iz čak 12 pogođenih dvojki na 14 pokušaja. Sjajan meč je odigrao i Janis Papapetru koji ga je završio sa 18 poena, a dvocifren je bio i Matijas Lesor sa 11 poena čemu je dodao sedam skokova.

Real je do pobede još jednom predvodio Tavares sa 15 poena i sedam skokova, a identičan poenterski učinak je imao i Adam Hanga koji je sve svoje ubacio u prvom poluvremenu.

Dvocifreni su bili još Gabrijel Dek i Džanan Musa sa po 14 poena (8 skokova).

Izmena: 00:16h
22:29h

40. minut - Neverovatan koš sada i Tavaresa uz dodatno slobodno bacanje 78:83

Promašaji Ledeja i Nanelija za kraj i serija se vraća u Madrid. 78:85

22:24h

39. minut - Vilijams Gos siguran sa linije penala! Neverovatan promašaj Eksuma, ali Jam Madar krade loptu i poentira. Neverovatno, šta se desilo. Jam Madar je pokušao da preseče loptu i slučajno poentirao 78:80

22:22h

38. minut - Nema pogotka Papapetrua, Hezonja hvata loptu, ali potom glupost Vilijamsa Gosa koji je napravio faul u napadu! 74:78

22:18h

37. minut - Posle poena Rodrigesa, nove poene upisujemo Ledeju. Potom užasna scena. Gabrijel Dek se žestoko povredio, iskočilo je koleno Argentincu i uz pomoć saigrača izlazi sa terena! 74:78

22:14h

36. minut - Dek pogađa uz faul Ledeja! Zaustavljen Tavares dvaput pod košem, uspeva Lesor da stigne do lopte, a potom je i fauliran. 72:74

22:13h

35. minut - Sa poludistance pogađa Ledej! Idu novi poeni za Zeka 70:71

22:09h

34. minut - Partizan očajno šutira penale na ovom meču. 66:71

22:05h

33. minut - Papapetru fauliran pri šutu za tri poena! Rodrigez se buni, ali Španci nemaju čelendž. 2/3 pogađa Grk 64:68

22:03h

32. minut - Lesor pogađa uz faul Rendolfa! Novi poeni za Janisa Papapetrua.

Vraća +6 Rodrigez posle nove trojke 62:68

22:02h

31. minut - Poklon poeni za Real, ne smeju košarkaši Partizana ovo sebi da dozvole. Konačno, ide trojka Eksuma! Novi poeni za Deka 58:65

21:58h

30. minut - Dek pogađa jako važnu trojku za Real, ne uspeva Eksum da vrati! 55:61

21:56h

29. minut - Nekoliko neiskorišćenih napada Partizana. Ledej nekako uspeva da se izbori sa Tavaresom i iznudi faul. 55:58

21:54h

28. minut - Tavares demonstrira silu pod košem, a onda novi laki poeni za Real 54:56

21:53h

27. minut - Real ponovo vodi posle poena Tavaresa, ali ide nova trojka Papapetrua 54: