BIVŠI IGRAČ PARTIZANA NANEO BOL GROBARIMA: Vilijams-Gos čovek odluke, igraće se četvrti duel u seriji! (VIDEO)
Detalj sa utakmice Partizan - Real Madrid, Foto: Starsport©

Objavljeno: 07:21h
Miloš Dreković
Završeno
22:38h

Košarkaši Partizana nisu uspeli da obezbede plasman na fajnal-for Evrolige pošto su u Beogradu izgubili od Real Madrida 82:80, u trećoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa.

Koš odluke postigao je Vilijams-Gos 20 sekundi pre kraja meča kada je pogodio trojku pri rezultatu 77:77. Bivši igrač Partizana tako je "došao glave" crno-belima.

Real su do pobede predvodili Valter Tavareš sa 26 i Najdžel Vilijams-Gos sa 22 poena.

Najefikasniji kod Partizana bili su Zek Ledej i Alen Smailagić sa po 15 poena, a pratili su ih Džejms Naneli sa 13, Jam Madar sa 12 i Dante Egzum sa 12 poena.

1 / 3 Foto: Starsport©

Oslabljeni neigranjem Kevina Pantera i Matijasa Lesora zbog incidenta na kraju druge utakmice u Madridu, crno-beli nisu iskoristili prvu meč loptu pa je Real smanjio na 2:1 u pobedama.

Četvrta utakmica na programu je u četvrtak, takođe u Beogradu, i tada će Partizan imati novu priliku da se, posle 13 godina, ponovo plasira među četiri najbolje ekipe Evrolige.

Izmena: 02:32h
22:23h

40' Još 45 sekundi ostalo je do kraja meča, nerešeno je 77:77. Vilijams - Gos postiže trojku 77:80, tajm-aut uzima Željko Obradović. Naneli nije pogodio trojku, a Madar pravi petu ličnu grešku. Hezonja je pogodio dva penala 77:82. Ledej trojkom vraća nadu ekipi Partizana 80:82, ali to je nažalost bilo sve.

KRAJ UTAKMICE!!!! Partizan nije iskoristio prvu meč loptu. Real je pobedio i uspeo da produži seriju, Naredni meč igra se u četvrtak takođe u Beogradu.

22:13h

37' TROJKAAAAAAAA!!!!! Naneli je pogodio i izazvao erupciju oduševljenja u Areni, Partizan vodi 77:75.

22:07h

34' Siguran je Jam Madar, novo izjednačenje u Areni 70:70.

21:58h

ČETVRTA ČETVRTINA:

32' Egzum je pogodio kod košem Reala, a tom prilikom je fauliran od strane Tavareša 67:68. Minut odmora traži trener Reala. Pogodio je Egzum i dodatno bacanje 68:68.

21:54h

30' Vukčević je postigao koš i postavio konačan rezultat posle tri četvrtine. Real je preokrenuo i ima 3 poena prednosti pred ulazak u poslednji deo meča (66:63).

KK Partizan, KK Real Madrid
21:53h

29' Hanga je precizan sa linije penala 58:63.

21:50h

27' Papapetru je pogodio trojku za Partizan i doneo izjednačenje 58:58.

21:44h

25' Trojka Hezonje, Real je stigao do preokreta 53:54.

KK Real Madrid, KK Partizan
21:41h

22' TROJKAAAAAAAAAAA!!!! Danilo Anđušić je pogodio, Partizan vodi 53:49.

21:38h

TREĆA ČETVRTINA

21' Efektno zakucavanje Alena Smailagića na startu drugog poluvremena 50:45.

21:24h

20' Kraj prvog poluvremena u Beogradu. Partizan ima prednost, ali je Real ponovo u igri pošto zaostaje samo tri poena 48:45.

21:17h

19' Musa je poentirao, samo jedan poen prednosti za crno-bele 46:45.

21:13h

18' Trojka Nanelija za 46:41, ali je Tavareš još jednom siguran pod košem crno-belih 46:43.

21:13h

17' Real se posle koša Tavareša potpuno vrario u igru 43:41.