PARTIZAN U TOP OSAM EVROLIGE! Crno-beli kroz dramu osvojili Kneževinu, Monaku presudila trojka Pantera (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Monaka i Partizana, Foto: Norbert Scanella / Panoramic / Profimedia

evroliga, 33. kolo

Završeno
23:00h

Košarkaši Partizana plasirali su se u top osam Evrolige! Crno-beli su kroz dramu osvojili Kneževinu i pobedili Monako sa 88:84 u 33. kolu!

"Parni valjak" je na 17 sekundi do kraja došao do +4 trojkom Kevina Pantera i može se reći tako "slomio" tim Saše Obradovića.

Domaćin je posle prve četvrtine vodio 22:18, a u drugoj četvrtini usledila je majstorska partija Alekse Avramovića sa čak 14 poena.

Gosti su otišli na poluvreme sa sedam poena prednosti, a u poslednju četvrtinu Beograđani su ušli sa šest poena viška.

Detalj sa utakmice Monaka i Partizana
Detalj sa utakmice Monaka i Partizanafoto: Norbert Scanella / Panoramic / Profimedia

Monako se probudio u poslednoj deonici, a Motijejunas je na 3.30 minuta do kraja pogodio trojku za preokret i prednost od 76:75.

Potom je usledila rezultatska klackalica koju je već pomenutom trojkom na 17 sekundi do kraja prekinuo kapiten Kevin Panter za 84:80.

Onda je Džejms smanjio na 84:82, a precizan oba puta sa penala bio je Ledej. Zatim dvojka Okoboa i uspešni penali Avramovića za kraj.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Aleksa Avramović i Zek Ledej sa po 22 poena, dok su po 12 imali Alen Smailagić i Džejms Naneli.

Kod Monaka Eli Okobo 23 poena, Dijalo 11, a po 10 Majk Džejms, Motijejunas, Hol i Džordan Lojd.

22:49h

40. minut - Ledej 2/2 sa linije penala, Hol zakucavanje. Nema poena Ledeja, ali posed ostaje za Partizan. Ledej 2/2 sa linije penala.

Gubi loptu Majk Džejms na 34.7 sekundi do kraja - 80:81. Trojka Kevina Pantera za 84:81 na 17 sekundi do kraja! Džejms za dva poena.

Ledej 2/2 sa linije penala, Okobo dva poena. Avramović 2/2!

Kraj utakmice: Monako - Partizan 84:88! Crno-beli su se plasirali u top osam Evrolige!

22:44h

38. minut - Vodi Monako 76:75, trojka Motijejunas i tajm-auz Željko Obradović. Lesor iz drugog puta ubacuje loptu u koš. Dva poena Džejmsa.

Nema trojke Pantera, a ni poena domaćina - 78:77.

22:38h

36. minut - Naneli 2/2 sa linije penala, a na drugoj strani nema poena Lojda. Naneli trojka i tajm-aut Saše Obradovića - 68:75.

Nema trojke Lojda, a ni poena Nanelija. Motijejunas 2+1.

Gosti bez poena, Okobo za dva - 73:75.

22:35h

34. minut - Trojka Papapetru! Dvojka Hola. Nema trojke Avramovića. Zakucavanje Hola. Greška Pantera i polaganje Okoboa  - 68:70.

22:30h

32. minut - Avramović dva poena. Okobo 2+1. Trojka Avramović!

Braun 1/2 sa linije penala. Nema trojke Smailagića, Alenov loš šut, Dijalo zakucavanje za 62:67.

22:23h

30. minut - Faul u napadu Dijaloa. Ledej 2/2 sa linije penala. Nema koša Monaka. Ledej dva poena. Lojd 2+1. Nema trojke Avramovića.

Kraj treće četvrtine: Monako - Partizan 56:62.

22:16h

28. minut - Promašaj Brauna za dva. Okobo 2+1. Faul u napadu Avramovića. Trojka Ledeja za 49:53 i tajm-aut Željka Obradovića.

Izgubljena lopta Partizana, Okobo 2/2 sa linije penala. Dvojka Avramovića i trojka Ledeja - 53:58.

22:13h

26. minut - Ledej je pogodio dvojku, ali nije dao dodatno bacanje.

Motijejunas lako za dva poena, potom neuspešni napadi na obe strane.

Trojka Dijalo, a potom nema trojke Avramovića - 43:53.

22:06h

24. minut - Partizan faul u napadu. Džejms 1/2 sa penala! Trojka Pantera!

Lojd ne pogađa trojku, Ledej 2/2 sa penala. Nema trojke Blosomgejma.

Zek Ledej i Kevin Panter
Zek Ledej i Kevin Panterfoto: Norbert Scanella / Panoramic / Profimedia

Nema trojke Ledeja, odlična odbrana Egzuma - 38:51.

22:03h

22. minut - Braun dva poena. Madar maši, ali Smailagić ubacuje loptu u koš. Nema poena Dijaloa. Otvoren prostor i dva poena Pantera - 37:46.

21:44h

20. minut - Druga trojka Avramovića, a onda i domaćin gubi loptu!

Lesor odličan u reketu za dva poena. Motijejunas faul u napadu.

Nije pogodio Avramović trojku, gubi loptu Egzum, trojka Okoboa.

Nema koša Ledeja, bez trojke Majka Džejmsa. Avramović ima 15 poena!

Kraj prvog poluvremena: Monako - Partizan 35:42.

Izmena: 21:59h
21:39h

18. minut - Nesporazum Dijaloa i Brauna, loš napad Monaka. Naneli 3/3.

Motijejunas ne pogađa za tri. Faul u napadu Avramovića. Greši Braun, tajm-aut Željko Obradović. Nema dvojke Nanelija.

Promašio je Okobo, ali ne i Braun za dva poena - 32:37.

21:33h

16. minut - Monako ponovo bez realizacije, nezaustavljivi Aleksa Avramović ponovo za dva poena i tera Sašu Obradovića na tajm-aut - 28:31. Alen Smailagić za tri poena!

Promašio je Braun za dva, ali potom je usledio ofanzivan skok Dijaloa i dva poena za prekid Partizanove serije od 10:0 - 30:34.

Izmena: 22:00h
21:30h

14. minut - Ponovo izgubljena lopta Partizana. Zakucavanje Hola, ali uzvraća Avramović sa dva poena, a sada vraća Lojd za dva.

Novi poeni Avramovića. Promašio je Džejms za dva, a Blosomgejm je napravio faul nad Ledejem. Trojka Avramović - 28:29!