ZVEZDA I DALJE U ŽIVOTU ZA TOP 8: Na krilima "Delija" srušena snažna Baskonija! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Baskonija, Foto: Starsport©

Objavljeno: 21:12h
Završeno
17:39h

Najoptimističniji navijači Crvene zvezde ne gube nadu da bi njihovi košarkaši mogli da izbore Top 8 Evrolige, a večerašnjom predstavom protiv Baskoniju u hali "Aleksandar Nikolić", njihovi ljubimci su ih ohrabrili.

Crveno-beli su u 30. kolu elitnog takmičenja ostvarili pobedu nad španskim klubom rezultatom 74:63.

Gosti su bolje otvorili meč i poveli čak 35:23. Onda su igrači Zvezde zategli odbranu i postigli dosta lakih poena iz kontre, što ih je pokrenulo i u napadu.

Napravili su domaći seriju 14:0 i preokrenuli na 37:35, a na poluvreme se otišlo rezultatom 39:38 za Zvezdu.

U nastavku su crveno-beli na krilima navijača pobedgli na plus deset (50:40), a uprkos naletima gostiju, nisu dozovoljavali da im ugroze prednost.

U poslednjoj deonici je bilo i maksimalnih +11, kolika je bila i konačna razlika.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 20 poena. Ben Bentil je ubacio 12, Ognjen Dobrić 11, a Hasan Martin 10 uz 8 skokova. Posebno je atraktivno bilo njegovo zakucavanje za 32:35 na sjajnu asistenciju Fakunda Kampaca.

Derijus Tompson je za Baskoniju zabeležio  15 poena.

Problem za crveno-bele predstavlja povreda Luke Vildose koji se krajem druge četvrtine požalio na bol u zadnjoj loži, ali nije poznato koliko je ozbiljno.

Duško Ivanović je večeras Zvezdu voditi protiv svog bivšeg kluba čiji je trener bio u tri navrata. Ono što je zanimljivo jeste da su navijači Partizana možda navijali za svog najvećeg rivala jer im je Baskonija u ovom trenutku veći konkurent za plasman na fajnal-ejt.

Sada je Zvezda na skoru 13-17, a Baskoniji ima polovičan učinak 15-15.

Izmena: 21:12h
20:49h

40. minut - KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!!!! Nedović je pogodio za tri poena i postavio konačan rezultat utakmice Crvena zvezda - Baskonija 74:63.

Izmena: 21:05h
20:44h

39. minut - Luka Mitrović poentira, na semaforu je opet dvocifrena razlika u korist Crvene zvezde 71:61.

20:40h

37. minut - Baskonija se ne predaje, Giedraitis postiže koš 68:61.

20:32h

33. minut - Nedović je pogodio još jednu trojku za Crvenu zvezdu koja sada ima +11 (62:51).

20:25h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31. minut - Petrušev je postigao prvi koš u poslednjem delu igre 59:49.

20:24h

30. Martin je postavio konačan rezultat posle tri četvrtine, Zvezda ima prednost 57:49.

20:19h

29. minut - Vanja Marinković je pogodio trojku za Baskoniju 55:49.

20:14h

25. minut - TROJKAAAAAAAAA!!!!!! Bentil je precizan, Zvezda ima dvocifrenu prednost 50:40.

20:10h

24. minut - Mitrović postiže svoj šesti poen, Zvezda vodi 47:40.

20:04h

TREĆA ČETVRTINA:

21. minut - Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Nemanja Nedović sa linije slobodnih bacanja 41:38.

1 / 5 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević
Izmena: 21:07h
19:46h

20. minut -  Trojku postiže Hauard 37:38, a miunt odmora traži Duško Ivanović. Crvena zvezda dobija prvo poluvreme košem Dobrića u poslednjoj sekundi druge četvrtine 39:38.

19:37h

17. minut - Martin je postigao koš posle fenomenalne asistencije Kampaca koja je podigla publiku u dvorani na noge.

Dva poena upisuje i Ognjen Dobrić, Zvezda se potpuno vratila u meč 34:35.

19:36h

16. minut - Bentil je pogodio uz faul. Pogodio je igrač crveno-belih i dodatno bacanje 30:35.

KK Crvena zvezda, KK Baskonija
19:34h

15. minut - Bentil je pogodio jedno slobodno bacanje, Baskonija i dalje ima dvocifrenu prednost 25:35.

19:25h

12. minut - Baskonija je uspela da se odlepi i ima 10 poena prednosti (23:33). Minut odmora mora da zatraži Duško Ivanović.

Izmena: 21:08h