ZVEZDINA KATASTROFA U ATINI: Težak poraz uz nestvarno lošu igru, Top 8 izgleda jako daleko! (FOTO)
Detalj sa utakmice Panatinaikos - Crvena zvezda, Foto: Stefanos Kyriazis/LiveMedia / ip / PA Images / Profimedia

EVROLIGA, 28. KOLO

Objavljeno: 00:53h
Završeno
22:07h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa rezultatom 75:66 u 28. kolu Evrolige.

Nakon izuzetnog prvog poluvremena, ekipa Duška Ivanovića pala je u nastavku i na kraju doživela težak poraz.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Filip Petrušev i Nemanja Nedović sa po 12 poena na svom kontu.

Sa druge strane, kod pobedničkog sastava glavnu reč je vodio Jorgos Papajanis sa 17 poena, a dvocifreni su bili još Derik Vilijams sa 13 i Met Tomas sa 11 poena.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Barseloni, a pre toga je u ponedeljak očekuje gostovanje Partizanu u ABA ligi.

21:53h

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Panatinaikos je u drugom poluvremenu na nestvaran način preokrenuo meč i na kraju savladalo smušenu Crvenu zvezdu 75:66.

21:47h

39' Papajanis je precizan dva puta sa penala 71:60.

21:45h

38' Kampaco pravi grešku u koracima, Panatinaikos vodi 69:60.

21:44h

37' Petrušev je promašio za tri poena, dokopao se lopte Lazarević, ali je promašio čist zicer.

21:35h

35' Li krade loptu i poentira 64:58, još jedan minut odmora mora da traži trener Crvene zvezde. Vilijams je pogodio uz faul, a posle toga i dodatno slobodno bacanje 67:58.

21:26h

ČETVRTA ČETVRTINA:

32' Potpuni preokret u Atini, Panatinaikos prvi put vodi na utakmici 56:55. Volters pogađa trojku 59:55, minut odmora traži Duško Ivanović. Dobrić postiže trojku za Zvezdu 59:58.

21:21h

30' Panatinaikos je u seriji 15:2, sledi nam ipak izuzetno neizvesna poslednja četvrtina.

21:18h

29' Tomas je pogodio trojku i vratio Panatinaikos potpuno u igru 49:54.

21:14h

28' Panatinaikos je ušao u seriju, Zvezda poklanja dosta poena, razlika je smanjena 44:53. Li je dobio tehničku grešku, a precizan sa penala bio je Luka Vildosa 44:54.

21:08h

25' Petrušev pogađa uz faul. Nije pogodio dodatno bacanje 37:53.

20:58h

TREĆA ČETVRTINA:

21' Ivanović je pogodio za tri poena i tako sjajno otvario drugo poluvreme za Cvenu zvezduje 29:45.

20:43h

20' Petrušev je promašio dva slobodna bacanja, ali je priskočio Vildosa i svojim prvim košem postavio konačan rezultat prvog poluvremena 42:29 vodi Crvena zvezda.

20:36h

19' Petrušev je precizan za tri poena 27:38.

Nedović sjajno asistira Kužmiću koji postiže novi koš za crveno-bele 27:40.

20:32h

17' Sjajan prodor i koš Nedovića 22:33. Minut odmora traži trener Panatinaikosa.