PARTIZAN ZGRABIO VAŽNU POBEDU: Prvi ispit u Italiji položen, Virtus izgubljenim loptama značajno pomogao! (FOTO)
Detalj sa utakmice Virtus - Partizan, Foto: LiveMedia / ddp USA / Profimedia

EVROLIGA, 27. KOLO

Objavljeno: 01:55h
Završeno
23:15h

Košarkaši Partizana pobedili su u Bolonji ekipu Virtusa sa 88:79 u utakmici 27. kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima crno-belih bili su Kevin Panter i Dante Egzum sa po 17 poena, poen manje je ubacio Džejms Naneli, Jam Madar je dodao 11, Zek Ledej deset, dok je Alen Smailagić meč završio sa devet poena.

U timu Virtusa najbolji je bio Mam Žaite sa 14 poena, po 13 su ubacili Džordan Miki i Semi Odželej, dok je Miloš Teodosić postigao 11 poena.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu, u četvrtak, gostovati Milanu, dok će Virtus u goste Albi.

22:39h

40' Virtus ima napad i ponovo gubi loptu, a Madar sa linije penala overava važnu pobedu Partizana. Čarke na samom kraju meča između Pantera i Teodosića.

KRAJ UTAKMICE!!!! Egzum je pogodio dva bacanja i postavio konačan rezultat 88:79 za ekipu Partizana.

Izmena: 23:20h
22:32h

39' Abas je pogodio trojku za Virtus i dalje je neizvesno 79:84.

22:30h

38' Virtus se vratio i smanjio, ali je Nanaeli pogodio trojku kada je bilo najpotrebnije 76:82.

22:22h

35' Madar iz teške pozicije postiže koš 65:73. Egzum donosi dvocifrenu prednost Partizanu 65:75.

22:20h

33' Egzum je istrčao kontru i strašno zakucao 65:69.

22:17h

32' Madar je postigao prvi koš u poslednjoj četvrtini 63:67.

22:10h

30' Naneli pogađa iz teške pozicije, Partizan vodi pred poslednji period igre 65:63.

22:07h

28' Ponovo je nerešeno u Bolonji 61:61. Lesor je posle greške u npadu napravio svoju četvrtu ličnu grešku. Bako je precizan sa linije penala, Virtus ima prednost 63:61.

22:02h

26' Egzum je pogodio dva penala, Partizan ima +5 (55:60).

22:01h

25' Teodosić pogađa za dva, njegov osmi poen na meču 54:56.

21:59h

TREĆA ČETVRTINA:

23' Smailagić vezuje 5 poena u nizu, Partizan ima prednost 52:47.

21:28h

20' Papapetru pogađa trojku 46:43. Naneli je postigao koš 47:45, a minut odmora zatražio je trener Virtusa. Menion je šutirao sa oko 10 metara, ali nije pogodio koš, tako da posle 20 minuta igre tim iz Bolonje vodi 47:45.

21:24h

19' Panter je promašio šut za tri poena, ali je zato nebeskim skokom poenitao Ledej 44:40.

21:21h

18' Žaite pogađa i donosi šest poena prednosti svojoj ekipi, a trener Partizana mora da reaguje i zatraži minut odmora. Viruts je u velikoj seriji i sada vodi 44:36.