SRBIJA PROKOCKALA VIZU ZA MUNDOBASKET U ATINI! Ostaje još jedna šansa - Grci režirali veliki preokret
Grčka - Srbija, Foto: KSS

KVALIFIKACIJE ZA SVETSKO PRVENSTVO!

Objavljeno: 20:48h
Završeno
20:12h

Košarkaši Srbije su propustili prvu meč loptu za plasman na Mundobasket, pošto su poraženi od selekcije Grčke posle produžetka u Atini rezultatom 97:92!

Činilo se posle prvog poluvremena i uvodnih minuta drugog da će izabranici Svetislava Pešića uspeti da obezbede vizu za svetsku smotru već večeras, ali sve se iskomplikovalo.

Ključni momenat je povreda Stefana Jovića koji je sjajno igrao do trenutka kada je morao da napusti teren. Takođe, ono što je potpuno promenilo tok utakmice je bila trojka preko celog terena koju je pogodio Moraitis za zvukom sirene na kraju trećeg perioda.

Srbija je imala dvocifrenu prednost veoma dugo, ali je napad potpuno stao u poslednjem kvartalu, da bi se isto nastavilo i u produžetku.

Grci su trojkama presudili orlovima, aključna figura je bio Rokvapulos.

Srbiji sada ostaje da protiv Velike Britanije u Beogradu u ponedeljak ostvare pobedu i izbore plasman na Mundobasket.

Kod Srbije je najefikasniji bio Nikola Milutinov sa 24 poena i devet skokova. Davidovac je na kraju i bio dvocifren sa 11 poena, kao i Dušan Ristić sa 10. Na drugoj strani Rokavopulos je zabeležio 28 poena, Moraitis 23.

20:00h

Produžetak:

Grci preuzimaju vođstvo, Srbija se i dalje muči u napadu 83:81

Ide nova trojka za Rokavopulosa, Jaramaz pogađa posle prodora 89:87

Još 35 sekundi nade za Srbiju, ali Grci imaju 91:87

Dejan Davidovac vraća Srbiji nadu! 93:92

Gledale su sudije snimak i dosudile dva bacanja za domaće koji koriste oba 95:92

Kraj meča i poraz Srbije 97:92!

19:51h

40. minut - Moraitis donosi novo izjednačenje 80:80

Gledaćemo produžetak u Areni!

19:46h

39. minut - Davidovac pogađa za 3, vraća Moraitis! 78:78

Sjajan potez Milutinova uz zvuk sirene 78:80

19:43h

38. minut - Sjajna saradnja Jaramaza i Milutinova" Rogavopulos donosi novo izjednačenje Grcima 75:75

19:41h

37. minut - Ide nova trojka Grčke! Veliki hendikep je što nemamo Jovića koji se povredio i nije se vraćao na teren. 71:68

Ognjen Jaramaz beleži prve poene i pogađa zlata vrednu trojku 71:71

19:40h

36. minut - Grci vode po prvi put posle prve četvrtine! 69:68

19:36h

35. minut - Nastavlja se kriza u napadu Srbije, ali bore se naši momci, stižu do vrednih ofanzivnih skokova 65:68

19:35h

34. minut - Konačno lep napad i poeni Ristića! 63:67

19:31h

33. minut - Kougaz beleži nove poene i smanjuje prednost Srbije na samo 4 poena. Smanjuju Grci na jedan posed, kriza u igri "orlova" 63:65

19:26h

31. minut - Grci smanjuju na samo 5 poena zaostatka! Ide trojka Marka Jeremića uz faul! 57:65

19:18h

30. minut - Kraj treće četvrtine! Srbija igra na sigurno, Grci nemoćni u ovim momentima. Dvocifrena prednost je bila tokom većine treće četvrtine, ali je Moraitis u poslenjioj sekndi meča pogodio neverovatan šut preko celog terena! 55:62

19:15h

28. minut - Uspevaju Grci da smanje prednost ispod dvocifrene! Ponovo pogađaju za 3 poena, ali vraća Dangubić sa linije slobodnih bacanja 46:56

19:09h

26. minut - Muratos pogađa za 3, vraća Jeremić ekspresno! Nesportski faul u korist Grka koji smanjuju na 43:53

19:08h

25. minut - Ide trojka za Grke, ali sjajan potez Marka Jagodića Kuridže! 38:50