OD GOTOVOG UMALO VERESIJA PROTIV MAKABIJA! Zvezda ispustila +16 i jedva osvojila Tel Aviv
Nemanja Nedović, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

EVROLIGA, 24. KOLO

Završeno
22:10h

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz od četiri poraza u Evroligi i u 24. kolu elitnog takmičenja savladali Makabi u Tel Avivu sa 89:86.

Koliko je uspeh crveno-belih veliki najbolje pokazuje podatak da "Ponos Izraela" ima devet pobeda i sada samo dva poraza na domaćem parketu.

Beograđani su ispustili +16, a potom u neizvesnoj završinici uspeli da slave posle serije slobodnih bacanja na obe strane.

Nemanja Nedović je blistao protiv plavo-belih sa 28 poena, a upisao je šest trojki iz devet pokušaja.

Najbolje ga je pratio Luka Mitrović sa 14 poena, jedan manje upisao je Ognjen Dobrić, a Filip Petrušev je imao 12, a Luka Vildosa 10 poena.

Najbolji akter utakmice bio je Vejd Boldvin sa 39 poena, ali ni to nije pomoglo Makabiju. Kolson je upisao 16, a Hilijard 10 poena.

U narednom kolu, 23. februara Makabi dočekuje Bajern Minhen od 20.05, dok Crvenoj zvezdi dan kasnije od 19 časova stiže berlinska Alba.

Standings provided by Sofascore
21:55h

40. minut - Sorkin za 82:83, a promašio je šut Vildosa. Dobrić za dva poena posle rolina za dva i 82:85.

Mitrović je napravio faul nad Boldvinom i on sada ide na liniju penala.

Boldvin pogađa oba na devet sekundi do kraja utakmice - 84:85.

Boldvin pravi faul nad Vildosom, Argentinac 2/2 sa penala - 84:87.

Faul Bentila nad Dibartolomeuom i dva penala za igrača Makabija.

Dibartolomeo 2/2 sa linije penala, na parketu je ponovo Nedović - 86:87.

Vildosa 2/2 sa linije penala - 86:89. Boldvin je promašio sa pola terena!

Kraj utakmice i četvrte četvrtine: Makabi Tel Aviv - Crvena zvezda 86:89!

21:52h

39. minut - Gubi loptu Nedović i zakucanja Sorkina za minus tri!

Odlična akcija Zvezde i dvojka Luke Mitrovića ispod koša.

Promašio je Boldvin trojku, ali ga je faulirao Petrušev i imaće tri slobodna bacanja na kojima je imao 1/2 - 80:83.

21:47h

38. minut - Neuspešni napadi na obe strane, a potom trojka Boldvina.

Nije pogodio Dobrić trojku, ali je faul nad Mitrovićem i on 2/2 sa penala.

Nema poena Vildose, a potom Mitrovića i dva poena Boldvina - 76:81.

21:40h

36. minut - Boldvin 1/2 sa linije penala, potom Sorkin dolazi do lopte i biva fauliran i odrađuje 1/2 sa penala. Promašio je Vildosa sa dva.

Boldvin dvojka, serija 10:2 domaćina, gosti stali sa napadom.

Kasnila je rampa Sorkina, Mitrović za dva poena. Krade loptu Vildosa i pogađa za dva. Hilijard 2/2.

Pas Vildose i dva poena Mitrovića. Tehnička za klupu Zvezde - 71:79.

21:36h

34. minut - Dva poena Lazića, a pre toga trojka Boldvina.

Hilijard trojka - 63:73.

21:30h

32. minut - Nedović za dva poena! Nema trojke Boldvina.

Koen za dva, promašaj Ivanovića za tri - 57:71.

21:25h

30. minut - Boldvin 2/2 sa penala. Nedović ne pogađa trojku sa devet metara.

Nedović je promašio za dva, ali Kuzmić ofanzivan skok i dva poena.

Adams za dva poena. Bentil je promašio trojku, ali ofanzivan skok Ivanovića i nema poena

Kraj treće četvrtine: Makabi Tel Aviv - Crvena zvezda 55:69.

21:22h

28. minut - Adams za dva, a potom Nedović! Dobija rampu Lazarević, ali sada Zvezda krade loptu Makabiju. Kuzmić za dva.

Nedović krade loptu i pogađa trojku - 51:67!

21:17h

26. minut - Novi promašaj i neiskorišćeni napad domaćina.

Maši trojku Dobrić. Boldvin 3+1. Maši trojku Ivanović. Nibo 2/2 sa penala.

Nemanja Nedović sa osam metara, peta trojka - 47:60!

21:12h

24. minut - Spetljali su se igrači Makabija i lopta je za Zvezdu.

Petrušev razoran u reketu za dva! Krade loptu Dobrić, a potom je fauliran.

Nesportska je svirana, Dobrić 1/2 sa linije penala. Vildosa je promašio trojku, ali je Mitrović pogodio za dva. Maši Boldvin.

Mitrović iz drugog puta za dva posle prvog promašaja - 41:57.

21:04h

22. minut - Mitrović za dva, ali uzvraća Boldvin. Petrušev pogađa za dva posle promašene trojke Vildose.

Boldvin trojka. Mitrović 2/2 sa linije penala - 41:50.

21:03h
20:44h

20. minut - Dobrić dva poena! Maši Kolson trojku. Dva poena Vildosa.

Došao je Bentil do lopte, ali je bacio u aut. Trojka Boldvin.

Promašaj Petruševa. Boldvin bez poena sa linije penala.

Kraj druge četvrtine i ujedno prvog poluvremena: Makabi Tel Aviv - Crvena zvezda 34:44.

20:41h

18. minut - Petrušev za dva, a potom Hilijard odgovara na drugoj strani.

Ponovo Petrušev za dva poena. Krade loptu Dobrić, a potom 2/2 sa linije penala. Dobrić za triiii - 30:40.