ŽALGIRIS PORAŽEN PRED PARTIZAN! Efes slavio sa +10, Micić dvocifren (VIDEO)
Vasilije Micić na utakmici Efesa i Žalgirisa u Istanbulu, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

EVROLIGA, 22. KOLO

Kod gostiju iz Kaunasa najbolji od svih na parketu bio je Brazdeikis sa 25 poena, a Ulanovas je upisao 15

Košarkaši Partizana u petak od 19 časova gostuju u Kaunasu u 23. kolu Evrolige Žalgirisu koji je u sredu poražen u Istanbulu.

Dvostruki uzastopni prvak Evrope savladao je litvanskog velikana sa 80:70 u 22. rundi elitnog takmičenja.

Prva četvrtina bila je izjednačena - 16:16, a potom se turski klub odlepio i na poluvreme otišao sa plus 10, odnosno 38:28.

Treću četvrtinu dobili su gosti sa 21:17 i u poslednju deonicu ušlo se sa rezultatom 55:49.

Ipak, tim sa Bosfora izdržao je pritisak narednog rivala crno-belih i dobio četvrtu četvrtinu sa 25:21 i upisao trijumf.

Kod Efesa dvocifreni su bili Klajburn sa 19, Danston sa 12, Micić sa 11 i Larkin sa jednim manje.

Kod Žalgirisa najbolji od svih na parketu bio je Brazdeikis sa 25 poena, a Ulanovas je upisao 15.