ZVEZDINA KATASTROFA U BOLONJI: Crveno-beli na -12 protiv Virtusa (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Virtusa i Crvene zvezde u Bolonji, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 22. KOLO

Završeno
22:52h

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su katastrofu u Bolonji protiv Virtusa pošto su poraženi sa 84:72 u 22. kolu Evrolige.

Domaćin se revanširao Beograđanima za poraz od devet razlike u hali "Aleksandar Nikolić" i sada ima bolji međusobni skor od crveno-belih.

Od trenutka kada je Pajola pogodio dodatno slobodno bacanje za 20:9, izabranici Serđa Skariola nisu ispuštali dvocifrenu prednost.

Gosti su primili 30 poena u prvoj četvrtini, dok su na poluvremenu gubili 48:35, a ovaj period obeležilo je mnogo promašaja i rupa u odbrani.

Na još veću razliku italijanski velikan otišao je i posle treće četvrtine kada je na kraju bilo 70:51.

Šampion Srbije poslednju četvrtinu dobio je 21:14, ali to je slaba uteha pošto je upisan treći poraz zaredom u elitnom takmičenju.

1 / 10 Foto: Starsport©

Kod domaćina najbolji je bio Šengelija sa 15 poena, Vims je imao 13, a dvocifreni su bili Kordinije i Žaite sa po 11 poena.

Miloš Teodosić imao je pet poena, ali i devet asistencija.

Detalj sa utakmice Virtusa i Crvene zvezde u Bolonji
Detalj sa utakmice Virtusa i Crvene zvezde u Bolonjifoto: Starsport©

Kod gostiju jedini dvocifreni Luka Vildosa sa 20 i Dalibor Ilić sa 10.

U narednom kolu, Crvena zvezda već u četvrtak gostuje Olimpiji Milano od 20.30, dok Virtus u petak od 21.00 ide na noge Asvelu u Lionu.

Standings provided by Sofascore
22:51h

40. minut - Nema poena Zvezde.Trojka Teodosić. Trojka Dobrić za kraj utakmice i pobedu Virtusa u Bolonji od 84:72.

22:48h

39. minut - Bentil dva poena. Greši Teodosić, pravo u ruke Bentilu, a potom zakucavanje Petruševa. Nije pogodio Šengelija iz okreta - 81:69

22:46h

38. minut - Žaite 1/2 sa činije penala. Gubi loptu Nedović, osvaja je Heket, a potom magični pas Teodosića za Kordinijea - 81:65.

22:43h

37. minut - Nedović je promašio trojku, dotrčao je Lazarević, a potom dodao Vildosi koji je pogodio za 2+1. Dva poena Šengelija i na kraju Lazarević 2+1 - 78:64.

22:42h

36. minut - Nije pogodio Petrušev posle pasa Bentila, a dobio je i udarac po ruci. Neuspešan napad za Virtus, aut liniju gazi je Šengelija - 76:59.

KK Virtus
22:38h

35. minut - Faul u napadu pravi Pajola. Nezgodno dodavanje Vildose za Lazarevića i izgubljena lopta - 76:59.

22:36h

34. minut - Dva poena Belinelija, oba slobodna bacanja promašio je Petrušev. Vildosa nije pogodio, a Ilić je bio precizan ispod koša - 76:59.

22:33h

33. minut - Belineli 2/2, a potom i Lazarević - 74:56.

22:31h

32. minut - Krade loptu Vildosa, a potom lep pas za Ilića koji je fauliran ispod koša. Dva poena Kordinije - 72:55.

22:30h

31. minut - Nema poena Virtusa u prvom napadu u poslednjoj četvrtini! Filip Petrušev 2+1 - 70:53.

22:24h

30. minut - Zakucanje Bako! Kordinije 2/2 sa linije penala. Nema trojke Markovića.

Kraj treće četvrtine: Virtus Bolonja - Crvena zvezda 70:51.

22:22h

29. minut - Bako lupa rampu Petruševu. Dva poena Nedović, a potom Belineli 2/2 sa linije penala - 66:51.

22:22h

28. minut - Dva poena Šengelije i tajm-aut Duška Ivanovića - 62:49.

22:18h

27. minut - Dalibor Ilić 2/2 sa linije penala. Pajola nije pogodio trojku. Nema poena Ivanovića. Bez tri poena Petruševa - 62:49.