CRNO-BELI OPET POKLEKLI U GOSTIMA: Slaba igra u odbrani koštala Partizan boljeg rezultata u Valensiji!
Košarkaši Partizana, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

evroliga 20. kolo

Objavljeno: 22:55h
Završeno
22:47h

Košarkaši Partizana poraženi su od Valensije sa 89:81 u 20. kolu Evrolige.

Nakon sjajnog starta utakmice gde su crno-beli igrali dobro na obe strane terena i imali prednost od 13:9, usledio je veliki pad u igri. Košarkaši Valensije su to znali da iskoriste, krenuio ih je šut i ubrzo su situaciju na terenu preokrenuli u svoju korist. Imali su izabranici Aleksa Mumbrua i prednost od 15 poena razlike. Partizan je pred kraj prvog poluvremena spustio prednost domaćih na deset razlike (47:37) sa kojom se otišlo na veliki odmor.

Davao je Partizan u trećem periodu znakove života, trojkama Trifunovića i Egzuma, crno-beli su prišli na samo tri poena zaostatka, ali su to posle ispustili nekim lošim odlukama u napadu i loše odbrane kojima su omogućili Valensiji da se oper odlepi i treću četvrtinu završi sa prednosti od deset razlike 68:58. Imao je i pred kraj utakmice Partizan priliku da dođe do pobede, imao je u dva navrata -3, ali opet su loše odluke u odbrani presudile da na kraju ipak Valensija izađe kao pobednik iz ovog meča.

Najefikasniji u ekipi Partizana je bio Dante Egzum koji je imao 22 poena, dok je Kevin Panter sakupio 14.

U redovima Valensije najbolji je bio Dubljević sa 20 poena, Džejms Veb je sakupio17 poena, dok je Kris Džouns ima 13.

Partizan u sledećem kolu očekuje drugi večiti derbi u Evroligi, samo što će ovoga puta domaćin biti Crvena zvezda. Taj meč je na programu u petak od 19 časova.

22:45h

40. minut - Novi poeni Egzuma. Ostalo je manje od 60 sekundi do kraja.

Kris Dožuns ponovo pogađa uz faul. Valensija je na plus osam

22:41h

38. minut - Egzum pogađa trojku, ali onda po ustaljenom receptu, katastrofalna odbrana i laka trojka Džejmsa Veba. 86:79

22:38h

37. minut - Dobljević kupi još jedan ofanzivni skok i pogađa uz faul. Ovo bi mogao da bude ključan momenat meča - 80:74

22:35h

36. minut - Promašaji na sve strane. Valensija je promašila nekoliko otvorenih šuteva, Partizan dopušta ofanzivne skokove. Zek Ledej je na liniji za slobodna bacanja. Još 3:30 do kraja.

22:33h

35. minut - U bitnom momentu. Crno-beli samo na minus tri 75:72

22:28h

33. minut - Sreten Radović sudi faul u napadu Matijasu Lesoru. To je njegov peti faul.

Zek Ledej pogađa iz reketa. Ima još da se igra. Crno-beli u seriji 7:0

22:23h

31. minut - Čini se da meč izmiče igračima crno-belih. Ponovo je Valensija na plus 14.

Mini-serija 5:0 za crno-bele. Pogađaju Papapetru za tri i Alen Smailagić zakucava. 72:63

22:18h

29. minut - Domaćin ponovo sve kontroliše. Na semaforu stoji 65:55.

22:15h

28. minut - Još jedna izgubljena lopta. Alen Smailagić pravi faul u napadu, odmah potom i Danilo Anđušić. Crno-beli imaju 12 izgubljenih lopti.

22:14h

27. minut - Dva puta igrači Valensije kradu loptu Kevinu Panteru za lake poene protivnika.

22:11h

26. minut - Crno-beli propuštaju da realizuju kontru i Valensija odmah odlazi na plus šest.

22:05h

25. minut - BItan momenat. Partizan je na minus pet. Poene postiže Dante Egzum. 58:53

Partizan Mozzart Bet je na samo minus tri. Novi poeni Dantea Egzuma. 58:55

22:04h

24. minut - Kada god crno-beli priprete, Valensija pogodi trojku.

22:04h

23. minut - Veliki problem za crno-bele i Lesora koji je upisao četvrti faul. Moraće sada Partizan bez njega na parketu. Nije prošlo ni puna tri minuta u drugom poluvremenu.