PUKLA STOTKA U ARENI: Simultanka Alena Smailagića protiv MZT-a, crno-beli bili i više nego ubedljivi!
Obradović i Smailagić, Foto: Starsport©

aba liga

Partizan sledeću utakmicu igra protiv Studentskog centra naredne nedelje

Objavljeno: 19:52h

Košarkaši Partizana upisali su i 13. pobedu u ABA ligi, jer su u Štark Areni bili ubedljivi protiv MZT-a sa 120:67.

Od samog početka meča, crno-beli su se nametnuli na terenu. Dobra igra u odbrani i u napadu, brzo je ekipi Željka Obradovića donela dvocifrenu prednost, odlično su utakmicu počeli Kevin Panter i Alen Smailagić.

Dominacija crno-belih se nastavila u drugoj četvrtini, prednost domaćih se konstantno povećavala, to se vidi i po rezultatu, jer su posle prvog poluvremena košarkaši Partizana imali prednost od čak 20 razlike (54:34).

1 / 3 Foto: Starsport©

U nastavku meča na parketu je postojao samo jedan tim, jer su košarkaši Partizana samo povećavali prednost, ekipa MZT-a nije imala rešenje kako da se odbrani i da nekako parira crno-belima.

Kod Partizana najefikasniji je bio Alen Smailagić sa 24 poena i sedam skokova, Avramović je dodao 18 poena, a Madar je sakupio 14.

U redovima MZT-a, Damjan Stojanovski je sakupio 16 poena, Kofi je imao 14, dok je Vojdan Stojanovski upisao 10.

Partizan sledeću utakmicu igra protiv Studentskog centra naredne nedelje, pre toga će crno-beli odigrati utakmicu protiv Valensije u Evroligi.