OSVETA SE SLUŽI HLADNA: Partizan se revanširao Baskoniji u paklu Arene, i to sa kamatom!

19. kolo evrolige

Objavljeno: 01:06h
Završeno
22:20h

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Baskonije rezultatom 83:65 u okviru 19. kola Evrolige i tako zabeležili 9. pobedu u elitnom košarkaškom takmičenju.

Crno-beli su od samog starta nametnuli svoj ritam i u sjajnoj atmosferi najavili da neće dozvoliti španskom timu ono što se dogodilo u prvom susretu ove sezone i bolan poraz naplatili ubedljivo.

Navijači su ponovo bili veliki vetar u leđa izabranicima Željka Obradovića koji su odbili nekoliko naleta protivnika i zasluženo stigli do novog trijumfa.

KK Partizan, KK Baskonija, Evroliga

Očigledno je da su gosti bili oslabljeni neigranjem dva nabitnija igrača Hauarda i Henrija, ali je nekadašnji igrač Partizana Vanja Marinković imao zapažen učinak.

On je bio najefikasniji na meču sa 16 poena, ali je sledeći njegov pratilac bio Inok sa dosta slabijim učinkom od 9 poena.

S druge strane, u pobedničkom timu su poeni bili mnogo bolje rapoređeni. Trifunović je odigrao sjajnu partiju i zabeležio 15 poena, pratili su ga Papapetru sa 13, Panter 12, Lesor 11.

22:19h

40. minut - Ubedljiva pobeda Partizana! 83:65

22:17h

39. minut - Inok pogađa za 3 poena, ne uspeva Avramović da uzvrati! Kuruc pogađa 1 od 2 bacanja posle faula Smailagića! 80:63

22:16h

38. minut - Konačno se Zek Ledej upisuje u listu strelaca! 80:59

22:12h

37. minut - Sjajna odbrana Partizana, a potom i nova trojka Uroša Trifunovića! 78:58

22:10h

36. minut - Nezgodno je pao Panter prilikom prodora. Srećom, nije ništa ozbiljno. Kapiten Partizana siguran sa linije penala 75:58

22:07h

35. minut - Iskoristio je Sedekerskis trenutak nepažnje u odbrani rivala i efektno zakucao.

22:06h

34. minut - Već skoro dva minuta nema promene rezultata, što naravno odgovara crno-belima.

Prekida Trifunović post zakucavanjem u kontri - 73:55!

22:02h

32. minut - Dijez je pogodio trojku, ali je Lesor potom upisao nove poene. Imao je šansu i da dodatno veća prednost Partizana, ali je promašio dva penala.

22:02h

31. minut - Snašao se Lesor i upisao nove poene.

21:49h

28. minut - Ostao je sam Grk u uglu i pogodio. Prva trojka u nastavku za najboljeg strelca Partizana u prvom poluvremenu - 60:48.

21:44h

26. minut - Uspeo je Obradovićev čelendž, pa je potom Panter pogodio trojku novu trojku. Crno-beli vode 55:43 na nešto manje od pet minuta do poslednjeg odmora! Usledio je TV tajm-aut.

21:37h

25. minut - Trojka Pantera u veoma bitnom trnutku za Partizana. 52:43

21:35h

23. minut - Odlično se snašao Trifunović i pogodio iz reketa, za prve poene crno-belih u drugom poluvremenu.

21:32h

21. minut - Marinković pogađa svoju četvrtu trojku na utakmici. 47:39