CRNO-BELI OPET OSTALI PRAZNIH RUKU U TEL AVIVU: Partizanova loša igra u odbrani pomogla Makabiju da ostvari cilj!
Košarkaši Partizana, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

evroliga 18. kolo

Objavljeno: 22:13h
Završeno
21:56h

Košarkaši Partizana izgubili su od Makabija sa 90:81 u 18. kolu Evrolige.

Loše je Partizan otvorio utakmicu, domaći su posle samo tri minuta imali 12:0. Pokušavao je Željko Obradović da izmenama nešto promeni u igri, ali nije davalo razultata. U drugoj četvrtini crno-beli su pokazali znatno bolju igru, pre svega je Kevin Panter svojim trojkama pogurao ekipu, a dobre periode su imali i Egzum kao i Ledej.

Veliki problem u prvom poluvremenu je Partizanu pravi Kolson, crno-beli nisu u nekoliko navrata mogli da zagrade svoj koš i tako su primali lake poene. Ako znamo da je najveća prednost Makabija bila u jednom trenutku +13, onda rezultat na poluvremenu od 46:39 i nije tako loš po Partizan.

Treći period je bila velika šansa da se Partizan vrati potpuno u meč. Crno-beli su imali dva napada na -6, ali jednostavno lopta nije htela u koš, Anđušić je promašio dve otvorene trojke, jedini vredan pomena je bio Dante Egzum, koji je posle 30 minuta košarke sakupio 17 poena. Veliki problem Partizanu su bile greške i izgubljene lopte.

Poslednji period je bila prava prilika da se Partizan vrati, imao li su crno-beli -6, posle koje je Panter šutnuo jedno dalekometnu trojku koju je promašio, posle koje je Dibartolomeo pogodio na drugoj strani za tri i tu se utakmica završila.

Kod Partizana najefikasniji je bio Kevin Panter sa 22 poena, Egzum je imao 17, a Avramović i Ledej su dodali po 15.

U redovima Makabija, kao i u Beogradu, dominirao je Bonzi Kolson sa 19 poena, Braun je imao 21 poen, dok je Martin sakupio 13.

Partizan je sada na učinku od 8-10, dok je Makabi posle ove pobede na skoru od 10-8.

Sledeću utakmicu Partizan igra u petak, kada u Arenu stiže Baskonija.

21:54h

39. minut - Trojka Di Bartolomea na 70 sekundi do kraja... Makabi je pred pobedom

Pokačili su se Panter i Bonzi Kolson posle faula nad Lesorom. Sudije gledaju snimak.

Po tehnička za Pantera i Kolsona, a onda čelendž Obradovića da bi se utvrdilo ko je povukao mrežicu zbog koje nisu priznati poeni Partizanu.

21:53h

38. minut - Razgoropadio se u završnici i pogodio trojku na dva minuta do kraja za 83:77!

21:48h

37. minut - Lorenzo Braun pogađa za tri...

Panter pogađa flouter pod faulom, a potom realizuje i dodatno bacanje za 80:74. Nije gotovo!

21:48h

36. minut - Kevin Panter pogađa dva penala.

Ledej pogađa iz vrlo teške pozicije. Ne da se Partizan! 77:71

21:39h

34. minut - Odlična kontra crno-belih i polaganje Papapetrua.

Još jedna dobra odbrana Partizana i poeni Avramovića koji je čuvao leđa Panteru. 73:67

21:38h

33. minut -  Novi sjajan prodor Avramovića i pogodak pod faulom, a onda realizovano i dodatno bacanje za 71:63.

21:34h

32. minut - Avramović se razigrao. Novi poeni posle prodora.

Odličan protok lopte u napadu Makabija i trojka Adamsa iz ugla.

Prvi poeni Pantera u drugom poluvremenu. 69:60

21:32h

31. minut - Proleteo je Aleksa kroz odbranu Makabija i položio pod faulom na drugi obruč. Potom je sa linije penala realizovao i dodatno bacanje.

21:29h

30. minut - Serija promašaja na obe strane, a onda faul u napadu Danila Anđušića na 18 sekundi do kraja treće deonice...

U poslednjim sekundama Braun je pogodio za dva. 64:53

Izmena: 22:13h
21:27h

29. minut - Boldvin siguran sa crte, ali trojku ne može da pogodi. Promašio je sa distance u narednom napadu Makabija, koji je skupa ubeležio tri precizna hica van linije 6,75. 62:53

21:25h

28. minut - Egzum je nastavio da izlazi na crtu i pogađa, da bi potom na drugoj strani Boldvin došao do dva poena, a onda i trojka Egzuma!

21:23h

27. minut - Kolson pogađa u kontri i upisuje prve poene u drugom poluvremenu.

21:20h

26. minut - Egzum ovoga puta polovičan sa linije penala, dok je na drugoj strani tri sekunde u reketu proveo Roman Sorkin, što nije promaklo Ani Panter. Odmah potom je usledio TV tajm-aut.

Treći put zaredom Egzum uspeva da iznudi faul protivnika i stane na liniju penala. Ovoga puta je pogodio oba bacanja.

21:18h

25. minut - Zek Ledej je iznudio faul Martina, ali je pogodio samo jedno bacanje.

Egzum precizan sa linije za slobodna bacanja.

Trojku je pogodio Martin 56:46