Počeo je plej-of u Ligi šampiona! Grci su jednom nogom u sledećoj fazi, Letonci slomili Italijane! (VIDEO)

fiba lš, plej-of

Dva veoma interesantna meča otvorila doigravanje
Objavljeno: 22:12h

Košarkaši letonskog Ventspilsa obezbedili su minimalnu prednost u prvom meču sa Venecijom, pošto su na startu plej-of faze FIBA Lige šampiona slavili sa sedam poena razlike.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Utakmicom u "Olimpijskom centru" u Ventspilsu je počela plej-of faza FIBA Lige šampiona u kojoj Srbiju predstavlja ekipa Partizana. Litvanski Ventspils ugostio je ekipu Venecije i slavio rezultatom 74:67 (16:17, 14:16, 19:17, 25:17) pa će u revanšu koji je zakazan za 22. februar pokušati da odbrani tih sedam poena prednosti.

Gosti su prve dve četvrtine rešili u svoju korist, a nakon egala u trećem kvartalu Ventspils je mnogo bolje odigrao poslednju četvrtinu i zasluženo slavio. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Vili Din sa 16 poena, 3 skoka i 3 asistencije, a još četvorica igrača Ventspilsa ostvarila su dvocigreni poenterski učinak.