TRENER DENVERA NE VERUJE ŠTA JOKIĆ RADI: 14 asistencija za 28 minuta, 12 za poluvreme, pa to je ZEZANJE! (VIDEO)
Nikola Jokić, Foto: AP/Jeff Chiu

It's a joke? No, it's Joker

Nikola uz to nije imao nijedan promašaj iz igre

Objavljeno: 07:23h

Nikola Jokić je opet pošteđen većih napora u utakmici Denvera, ovoga puta ne zbog problema sa ličnim greškama već zbog činjenice da su Nagetsi za prve tri deonice izgradili dovoljno visoku prednost protiv Čikago Bulsa (na kraju 126:103) da je trener Majk Meloun mogao da ga odmori celu poslednju četvrtinu.

Ali, opet je Jokiću i manja minutaža bila dovoljna da po ko zna koji put oduševi svog trenera. "Džoker" je za 28 minuta na parketu postigao samo 8 poena, ali bez promašaja iz igre, 6 skokova i 14 asistencija, izjednačivši svoj ovosezonski rekord u dodavanjima.

Nikola Jokić, Nikola Vučević

Ali, istovremeno izjednačivši rekord karijere po broju asistencija za jedno poluvreme jer je samo u prvom imao čak 12!

- Četrnaest asistencija za manje od 28 minuta, pa to je zezanje. I samo dve izgubljene lopte. I takve stvari njega čine ne dobrim, nego velikim igračem - bio je komentar Majka Melouna na igru Srbina.

Jokićev uticaj na igru Denvera ogleda se i u činjenici da je imao najveći +/- indeks od svih aktera na utakmici, čak 29.