NESHVATLJIVA ODLUKA TRENERA! Pokuševski briljirao, Tanderi SRUŠILI NIKSE u nestvarnom meču! (VIDEO)
Aleksej Pokuševski, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA

Nova sjajna partija za srpskog košarkaša

Objavljeno: 21:33h

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera pobedili su Njujork Nikse u meču sa ogromnim brojem poena 145:135.

Mladi srpski košarkaš Aleksej Pokuševski ponovo je bio dobar i treću utakmicu u nizu završio sa dvocifrenim učinkom.

On je za 18 minuta na parketu imao 12 poena (5/8), dva skoka, tri asistencije i po ukradenu loptu i blokadu

Niksi su odigrali briljantnu ofanzivnu prvu četvrtinu u kojoj su bili nezaustavljivi.

Posle prvih 12 minuta viđeno je čak 84 poena - 48:36.

Međutim, već do poluvremena došlo je do preokreta, a najzaslužniji za to bio je Šej Gildžes-Aleksander, pa je OKC na pauzu otišao sa 79:73.

Zanimljivu odluku na poluvremenu napravio je trener Tandera Majk Degnolt, pa je Pokuševskog ostavio na klupi na startu treće četvrtine, iako je utakmicu započeo u prvoj petorci.

Oklahoma je došla do +19 krajem treće deonice, a Niksi su se borili do samog kraja – ipak, nije bilo šanse za preokret.ž

Posle ovog meča obe ekipe su na učinku od šest pobeda i sedam poraza.

Šej je utakmicu završio sa 37 poena (13/22), pet skokova, osam asistencija, tri ukradene i dve blokade.

Džoš Gidi koji je imao 24 poena, 10 skokova i 12 asistencija, dok se istakao i Lugenc Dort sa 24 poena.

Na drugoj strani Kem Rediš je bio najefikasniji sa 26 poena. Džulijus Rendl se istakao sa 25 poena i deset skokova, dok je Imanuel Kvikli dodao 24 poena i pet asistencija.