LUDNICA U PIREJU PRIPALA VALENSIJI! Šokantan poraz Olimpijakosa!
Olimpijakos - Valensija, Foto: Printscreen/Twitter/Euroleague

evroliga 6. kolo

Grci vodili tokom čitavog meča, pa dozvolili iznenađenje

Objavljeno: 22:24h

Košarkaši Valensije savladali su Olimpijakos u Pireju rezultatom 83:82 u dvorani "Mira i prijateljstva" u 6. kolu Evrolige.

Gledali smo veoma dramatičnu završnicu susreta u kom je domaći tim vodio 39 minuta i u završnicu ušao sa osetnom prednošću, ali je Valensija serijom 9:1 u poslednji minut ušla samo sa pola koša razlike.

U penal završnici Kostas Slukas je bio polovičan, a onda je Saša Vezenkov faulirao Krisa Džonsa, kako su rekle sudije, pri šutu za tri poena.

Ubacio je sva tri bacanja za vođstvo španskog tima na 3,9 sekunde pre kraja.

Poslednji napad za Olimpijakos izveo je preko Slukasa koji je šutirao prekratko sa poludistance, a onda je Veb izblokirao Pitersa u poslednjim desetinkama.

Vezenkov je napravljenim faulom u finišu poništio najbolju partiju sa 20 poena i sedam asistencija, a pratili su ga Vokap sa 20, Slukas sa 11 i Fal sa 10 poena.

U ekipi Valensije Bojan Dubljević je bio sjajan sa 17 poena, a isto toliko ubacio je i Džons sa sedam asistencija.

Dvocifren je još bio Aleksander sa 10 poena.

Žalgiris je uspeo da savlada Albu sa 88:81.