Poraz Partizana koji neće boleti: U Italiji se nije desilo ono što su svi očekivali! (FOTO) (VIDEO)

fiba liga šampiona

Objavljeno: 19:57h

Košarkaši Partizana poraženi su u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona u gostima Sasariju rezultatom 99:85.

Italijanska ekipa je forsirala šut za tri poena i tokom celog meča je punila koš svog desetkovanog rivala.

Crno-beli su pored poraza izborili plasman u narednu fazu i izabranici Aleksandra Džikića čekaju žreb i ime sledećeg protivnika.

U grupi su zauzeli treće mesto.

Partizan putuje na Sardiniju bez brojnih važnih igrača!

Partizan je sjajno otvorio ovaj meč, ali je samo bilo pitanje trenutka kada će proraditi nerealan šut Dinama.

To se i desilo kako je vreme odmicalo, a crno-beli su tokom celog meča igrali u serijama - i dobrim i lošim.

Dva puta tokom meča se desilo da srpska ekipa ne može da probaci loptu kroz po četiri minuta.

Sasari je nošen Rokom Stipčevićevićem i Belom već na poluvremenu stekao devet poena prednosti, ali je Džikićev tim izjednačio serijom 9:0 na samom početku drugih 20 minuta.

To je i bio poslednji trzaj vicešampiona Srbije i njegov rival je do kraja meča imao dvocifrenu prednost...

Iako su svi pčekivali debi Džamonta Gordona, on nije ulazio u igru i ceo meč je presedeo pored svog trenera i Dragana Todorića.

DINAMO SASARI: Bel 20, Lejsi 9, Deveki, Derkole 9, Saketi 5, Lideka 4, Savanović 18, Karter, Stipčević 23, Laval 11, Monaldi, Ebeling.

PARTIZAN: Robinson 5, Ratkovica 8, Vrabac 8, Jovanović 3, Tanasković, Majstorović 3, Birčević 17, Koprivica 6, Andrić 14, Pot 8, Karahodžić 13, Gordon.