ZVEZDANA EVROPSKA SILA PROTUTNJALA IZRAELOM: Crveno-beli su penicilin za Makabi! (FOTO) (VIDEO)

evroliga 18. kolo

Izabranici Dejana Radonjića pobedili su Makabi rezultatom 71:67
Objavljeno: 22:12h

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su vema bitnu pobedu u Evroligi.

Crveno-beli slavili su na gostovanju u Tel Avivu, pošto su savladali ekipu Makabija rezultatom 71:67.

U Izrealu se možda ne jede burek, ali ih je Branko Lazić naterao da probaju! (VIDEO)

Ovo je 10 pobeda izabranika Dejana Radonjića kojom su maltene izbacili irzaelsku ekipu iz trke za TOP 8.

Nakon relativno ujednačene prve četvrtine, Makabi je prvi dodao gas u drugom periodu igre i stigao do plus 9.

Samo je pitanje trenutka kada će Zvezdina zver da eksplodira! (VIDEO)

Ipak, Crvena zveda je na krilima Diona Tomspona i Stefana Jović uspela da se vrati u meč i da na poluvreme ode sa samo poenom zaostatka.

U trećoj deonici srpski šampion je uspeo totalno da preokrene rezultat i da stigne do prednosti od pet poena, ali je Makabi imao odgovor i u poslednju četvrtinu ušao sa šest poena prednosti.

U poslednjem periodu imali smo prilike da vidimo turbulentnu utakmicu i neizvesnu završnicu, koju je Zvezda rešila u svoju korist, jer nije primila koš u poslednjih četiri minuta.

5 stvari koje Crvena zvezda mora da uradi da bi igrala TOP 8 Evrolige! (FOTO) (VIDEO)