Bo Mekejleb podsetio na dane kada je igrao za Partizan, Litvanci demonstrirali silu! (FOTO)

evrokup, 3. kolo

Sve je zanimljivije u drugom po rangu kontinentalnom takmičenju
Objavljeno: 09:46h

Gran Kanarija se ne šali. Ekipa sa kanarskih ostrva zabeležila je prvu pobedu u drugoj fazi Evrokupa, pošto je kao domaćin savladala rivala iz ACB lige, Mursiju – 94:85.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Vrlo efikasan španski derbi rešen je u prvom poluvremenu. Tada su domaći košarkaši uvek na „krivoj nozi“ hvatali goste iz Mursije. Dovoljno da posle 20 minuta imaju 19 poena prednosti.

Mursija je tek u trećoj četvrtini pokazala znake života. Međutim, nije bilo snage za veliki preokret.

Kod Gran Kanarije najefikasniji je bio Ričard Hendriks sa 13 poena. Vrlo raspoložen je bio nekadašnji plejmejker Partizana Bo Mekejleb. On je meč završio sa 10 poena i šest asistencija.

Kod Mursije bolji od ostalih je bio Hose Anhel Antonelo – 19 poena.

Posle tri kola oba tima imaju učinak od jednog trijumfa i dva poraza.

Esenciju kvaliteta litvanske škole košarške upoznali su košarkaši Nižnjija iz Novgoroda!