Lengford je još jednom dokazao da jedan igrač može da pobedi celu ekipu, drama u Barseloni! (FOTO) (VIDEO)

evroliga 17. kolo

Zaista nemamo reči za ono što je Amerikanac u stanju da izvede...
Objavljeno: 23:49h

Utakmicom između Uniksa iz Kazanja i Brose Bamberga nastavljena je Evroliga.

Pobedu je odnela ruska ekipa rezultatom, a imali smo prilike da gledamo zaista izvanredan meč u Kazanju.

Iako je nemačka ekipa tokom većeg dela meča imala prednost (često i dvocifrenu), jedan čovek nije dozovolio da Bamberg pobedi.

U pitanju je naravno, Kit Lengford, koji je još jednom pokazao da jedan igrač može da pobedi celu ekipu!

Lengford je ubacio 27 poena, a na to je dodao i 8 skokova, odnosno pet asistencija i naravno, Amerikanac je pogađao kada je to bilo najbitnije.

Pored njega treba istaći 13 poena Latavijusa Vilijamsa.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Janis Štrelnieks sa 13 poena, a Darijus Miler je postigao 12.

Nadali su se navijači Crvene zvezde da bi Baskonija mogla da nastavi pobednički niz i nanese Darušafaki poraz – 98:89

Nada je tinjala samo jedno poluvreme. U revolveraškom obračunu tim Dejvida Blata je imao mnogo više raspoloženih aduta.

Dovoljno da gotovo rutinski privede meč kraju. Baskonija je zabeležila prvi poraz u 2017.godini.

Gosti iz Vitorije su odlično počeli meč. Imali su vođstvo od 12:4, ali je tada Darušafaka počela da se diže. Turci su raznovrsnom igrom u napadu imali odgovor na solo pariture Adama Hange koji je u prvom poluvremenu nanizao 15 poena.

Utakmicu sezone odigrao je Dairis Bertrans. Šutevima sa distance je punio koš Baskonije. Pratili su ga Vonamejker, Klejburn i Moerman. Prosto Baskonija nije imala rešenje i na za Blatovu mašinu.

Darušafaka je pogodila čak 13 trojki i to iz 21 pokušaja. Pomenuti Bertrans je meč završio sa 29 poena, a sjajnog saradnika imao je u Vonamjekeru – 21 poen (4/4 za tri).

Na drugoj strani Hanga je upisao 19, a Šengelija 13.

U jednom od najvećih košarkaških klasika Evrope Olimpijakos je savladao Barselonu na njenom terenu rezultatom 69:67 i barem do sutra izbio na čelo evroligaške tabele!