Top 16 je sve dalje: Fenerova rutina protiv Zvezde i 16.000 Delija u Areni! (VIDEO)

EVROLIGA, 4. KOLO

Crveno-beli su zabeležili treći poraz od četiri odigrana meča u Evroligi, a Fenerbahče je u Beogradu slavio sa 74:60
Objavljeno: 10:34h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u četvrtom kolu Evrolige od Fenerbahčea sa 70:64 (19:25, 12:20, 11:14, 18:15), pa su šanse za prolazak u narednu fazu takmičenja sve manje. Kada Željko Obradović nacrta akciju, lagani poeni su zagarantovani! (VIDEO) Fenerbahče je odlično otvorio meč i posle samo nekoliko minuta došao do prednosti od 13 poena, a Zvezda se nekako "probudila" pa je prva deonica završena sa "samo" šest poena minusa.

Jelena Vučetić
U Kombank Areni puštana pesma Prljavog kazališta! Delije pobesnele! (VIDEO) Štimac je približio crveno-bele na pet poena zaostatka, ali ništa više od toga nije uspeo da uradi tim Dejana Radonjića, jer je Fener kaznio svaku grešku i na poluvremenu imao velikih +16. Navijači Crvene zvezde spremile su pesmu posvećenu Fenerbahčeu! (VIDEO) Treća deonica je bila najneefikasnija, jer je postignuto svega 25 poena na obe strane, a i tu je Zvezda izgubila sa tri razlike.
U poslednjoj deonici su Turci samo rutinski završili posao, i lagano odneli pobedu iz Beograda. Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Štimac i Tompson sa 13 i 10 poena, dok je u pobedničkom timu Pero Antić postigao 14, Judo ubacio 12, a Veseli i Dikson po 11 poena. Ovakvo je stanje na tabeli grupe u kojoj se nalazi srpski predstavnik u Evroligi.
Printscreen/Flashscore.com
TOK MEČA: 60:74 - Kraj meča! Turski tim je trijumfovao u Beogradskoj Areni i naneo Crvenoj zvezdi treći poraz u ovogodišnjem izadnju Evrolige.

56:68
Polako se sustiže prednost gostiju velikog preokreta. 51:67 - Ostalo je još nešto od tri minuta da se završi meč u Evroligi.
42:59 - Kraj treće četvrtine, gde Zvezda teško da išta može 10 minuta.
40:59 - Simonović je trojkom
ali je sa druge strane 35:51 Zvezda nikako ne uspeva da priđe turskom timu na neku "tesniju" dok Fener rutinski obavlja posao.
31:47 - Drugo poluvreme počelo je poenima gostiju
31:45 - Kraj prvog poluvremena u Areni, a može se reći da rezultat nije realan Na žalost crveno-belih, imaće mnogo težak posao u drugih 20 minuta.
29:45 - Štimac i Antić su ušli u "klinč" pri napadu Zvezde Zvezdinog centra i košarkaš opsovao centra domaćih. 27:38 - Zvezdu neće koš u drugoj četvrtini, a turski tim je to iskoristio veliku prednost. 25:33 - Pero Antić je svojim sedmim poenom pogodio prvu na +8. 23:28 - Par sudijskih grešaka je bilo sa obe strane, a Zvezda nekako drži priključak druge deonice nateralo Obradovića da zatraži tajm-aut. Čirlidersice Zvezde su mamile uzdahe navijača
19:25 - Kraj prve četvrtine u kojoj je Fener bio dosta bolji, ali se Zvezda vratila Štimca i Tompsona koji je pogodio dve od dve trojke. 16:21 - Lazić je bio sjajan u odbrani i ukrao loptu Ali Muhamedu Amerikanac napravio nesportsku nad bekom Zvezde 11:17 - Štimac je najbolji pojedinac od starta, jer je za sedam minuta postigao sedam realizovao uz koš-faul i slobodno bacanje.
5:15 - Nekoliko grešaka Zvezde iskoristila je četa Željka Obradovića podigne publiku uspešnom trojkom. 2:9 - Fener je bolje otvorio meč i došao do prednosti od sedam poena Radonjić primoran da zatraži prvi tajm-aut. 2:4 - Jan Veseli, a potom Maik Cirbes postigli su prve poene na utakmici morao da napusti igru zbog udarca u arkadu Meč je počeo! 20:00 Himna Evrolige je kao i do sada,
19:55 - Željko Obradović, Bogdan Bogdanović i Jan Veseli
19:50
19:40
19:35
19:20 Kome od igrača Fenerbahčea se Simonović obradovao i kome je poručio: Vidimo se? (VIDEO)