BORAC ODBRANIO DOMAĆI TEREN! Čačani korak bliže opstanku u ABA ligi! (FOTO)
Detalj sa utakmice Borac Čačak - Zlatibor, Foto: ABA liga/KK Borac/Duško Radišić

pobedila iskusnija ekipa!

Druga utakmica zakazana je za sredu od 17 časova u Čajetini

Objavljeno: 19:09h

Košarkaši čačanskog Borca pobedili su Zlatibor Čajetinu rezultatom 85:80 u prvom meču baraža ABA lige.

Meč je pripao domaćem timu, pošto je Borac bez većih problema odbranio domaći teren.

Izabranici Marka Marinovića su prvu četvrtinu dobili sa 27:14 i na krilima rano stečene dvocifrene prednosti zadržali vođstvo i na poluvremenu.

Zlatibor je tu drugu četvrtinu odigrao dosta bolje nego prvu i limitirao Borac na samo 14 poena, pa je na poluvremenu na semaforu stajalo 41:37.

Videlo se da je Borac iskusnija ekipa koja je treću četvrtinu uspešno iskontrolisala i u poslednji period ušla rasterećenije pa su sa 85:80 dobili prvi duel i sa prednošću odlaze na revanš.

Druga utakmica zakazana je za sredu od 17 časova u Čajetini.