PARTIZAN PREGAZIO ŠLJONSK: Crno-beli bez problema upisali novu pobedu i sačuvali nadu za prvom mesto u grupi!
Košarkaši Partizana, Foto: Emilija Jovanović

evrokup grupa a 16. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 20:36h

Košarkaši Partizana su na gostujućem terenu savladali Šljonsk sa 71:93 i time upisali 11. pobedu u Evrokupu.

Odmah je Partizan stavio do znanja da je bolja ekipa i da će se crno-beli najviše pitati na ovom meču. Utakmica je otvorena sa 10:0, da bi se samo ta prednost kako je vreme odmicalo sve više povećavala.

U prvoj četvrtini su dominirali Koprivica i Avramović, dok im se pridružio i Panter koji je na kraju prvog poluvremena bio najefikasniji na meču sa 15 poena.

Crno-beli su čak imali u jednom trenutku i 20 razlike, a na veliku pauzu su otišli sa prednosti od 50:31.

Šljonsk je u trećem periodu smanjio prednpost Partizana, malo su bili podigli ritam meča i na kraju ovog perioda uspeli da spuste razliku na -11. 53:64

Uspeli su crno-beli da u poslednjoj četvrtini vrate prednost onakvu kakva je bila u prvom delu meča. Za to su najzaslužniji bili Ledej i Lesor, kao i trojkama Madar.

Najefikasniji u ekipi Partizana su bili Panter i Madar sa po 15 poena, Ledej je imao 14.

Kod Šljonska 14 je imao Karolak, Trajs je imao 13, dok je Kanter imao 12.

Partizan će sledeće nedelje odmoriti od Evrokupa jer je utakmica sa Lokomotivom otkazana iz dobro poznatih razlika.

Crno-beli su sada na učinku od 11 pobeda i pet poraza, dok Šljonsk je na tri pobede i 12 poraza.

IV ČETVRTINA

39. minut - Evo je nova trojka i to ponovo Madar da se potvrdi pobeda Partizana. 68:88

38. minut - Trojka Kodija Džastisa, tajm aut traži Obradović, ne želi ništa da rizikuje. 68:85

37. minut - Novi poeni Lesora koji je u seriji 65:83

36. minut - Lesor i Ledej pogodili za dva, održava se prednost crno-belih. 62:83

35. minut - Madar za tri, Partizan je blizu pobede. 56:77

34. minut - Ponovo je Ledej precizan, sada je sa svoje prepoznatljive pozicije pogodio za dva. 56:74

33. minut - Ledej je oba puta bio precizan sa linije penala, potom je svoje prve poene postigao Dalas Mur. 53:72

32. minut - Tehnička Trifunovića, to nije iskoristio Džastis.

31. minut - Madar postiže dvojku, Partizan održava sigurnu prednost. 53:67

III ČETVRTINA

30. minut - Dvojka Madara , potom je trojku pogodio Trajs. 53:64

29. minut - Trajs polovičan sa linije slobodnih bacanja. 50:64

28. minut - Faul Trajsa nad Madarom, Izraelac je bio precizan polovnično, 47:62

27. minut - Bitni poeni za Partizan, postiže ih posle ofanzivnog skoka Alen Smailagić uz to će imati i dodatno bacanja, koje je pogodio. 44:61

26. minut - Posle faula Trifunovića, Karolak je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja. 42:58

25. minut - Posle gledanja snimka sviran je nesportski faul Kanteru, Smailagić je pogodio oba bacanja. 37:58

24. minut - Sjajan potez Avramovića ukrao je loptu Trajsu i na drugoj strani je upisao svoj 11. poen na meču. 37:56

23. minut - Zagoracov prvi poen iz igre, pogodio posle promašaja Avramovića. 37:54

22. minut - Koprivica upisuje svoje nove poene, održava sigurnu prednost crno-belih. 35:52

21. minut - Kanter postiže svoj osmi poen na meču, Partizan nije iskoristio svoj prvi napad u drugom poluvremenu. 35:50

Posle prvog poluvremena, u ekipi Partizana Panter prednjači sa 15 poena, dok u Šljonsku Tomčak i Kanter imaju po šest.

II ČETVRTINA

20. minut - U seriji je Kevin Panter, pogodio je novu dvojku i tako se na poluvreme otišlo sa prednosti od 31:50.

19. minut - Druga lična Pantera, posle kojeg je Džastis bio precizan sa linije penala, ispravio se Kevin u sledećem napadu gde je upisao dva poena. 28:46

18. minut - Posle asistencije Trajsa, četvrti poen je upisao Kanter, a Smailagić je bio polovično precizan sa linije penala. 24:44

17. minut - Dugo smo čekali na novu trojku Kevina Pantera i Partizan ide na najveću prednost na meču. 22:43

16. minut - Poeni Ledeja i Vukčevića, uz to je mladi centar i fauliran. 22:40

15. minut - Tomčak upisuje šesti poen u ovoj četvrtini 22:36

14. minut - Madar naskočio iz reketa i pogodio za dva, prekinuo seriju domaćih. 20:36

13. minut - Serija poena domaćih, Tomčak i Trajs smanjili prednost Partizana. 20:34

12. minut - Tomčak pogodio za dva, dok je Lesor na drugoj strani je Lesor uzvratio istom merom. 16:34

11. minut - Trojka Tristana Vukčevića, prvi poeni mladog košarkaša Partizana. 14:32

I ČETVRTINA

10. minut - Četvrtinu zatvara Lukaš Kolenda posle prodora gde je upisao dva poena. 14:29

9. minut - Trojka Karolaka, njegovi prvi poeni. 12:29

8. minut - Krade loptu Madar i nad njim je napravljen faul, pogodio je oba bacanja čime Partizan je došao do +20. 9:29

7. minut - Za dva je pogodio Lesor, čime je upisao prve poene na meču. 9:23

6. minut - Novo zakucavanje Koprivice, na drugoj strani mje trojku pogodio Dževa. 7:21

5. minut - Sjajna asistencija Smailagića i zakucavanje Koprivice, Partizan se već dobrano odlepio. 4:19

4. minut - Nastavlja Partizan sa dobrom igrom u odbrani, dok u napadu dominiraju Avramović i Koprivica. 4:17

3. minut - Dobro otvaranje utakmice crno-belih posle poena Avramovića tajm aut je zatražio trener domaćih. 2:10

2. minut - Lepa igra crno-belih, sjajna blokada Koprivice, našta se nadovezala kontra i poeni Avramovića posle asistencije Pantera.

1. minut - Prvi poen za Partizan je postigao Koprivica, posle ofanzivnog skoka. 0:2

Košarkaši Partizana sastaju se u Vroclavu sa ekipom Šljonska u pretposlednjem 16. kolu grupe A Evrokupa.

Crno-beli su trenutno drugi na tabeli i posle odluke Evrolige da definitivno suspenduje ruske klubove, ukazuje se prilika da se grupna faza završi na prvom mestu. Za to treba da Partizan slavi večeras, a da Huventud izgubi od Metropolitana.

Ekipa Željka Obradovića je u prošlom kolu savladala Metropolitan na svom parketu i time je osigurala makar drugo mesto. Dok su za vikend bili bolji od Igokee u ABA ligi.

U prvoj utakmici grupe koja se igrala u Beogradu 75:73, gde je Partizan slavio tek u poslednjem napadu, odnosno poenima Nemanje Dangubića.

Šljonsk je na osmom mestu grupe i ima veliku priliku da se na kraju plasira u plej of Evrokupa za koji bi bio veliki uspeh.

Utakmica počinje u 18:45.