CRNO-BELA RAPSODIJA U PIONIRU! Partizan DEMOLIRAO Francuze za važan trijumf u Evrokupu!
Partizan - Metropolitans, Foto: Starsport©

15. kolo evrokupa!

Objavljeno: 22:46h

Košarkaši Partizana su ubedljivo slavili protiv francuskog Motropolitansa sa 87:72, u okviru 15. kola Evrokupa!

Crno-beli su se vratili na pobednički kolosek na evropskoj sceni i sjajnom partijom najavili bolja vremena u nastavku sezone!

Izabranici Željka Obradovića su diktirali tempo tokom čitavog meča uz kratkotrajnu krizu u finišu prve četvrtine!

Panter protiv Metropolitansa
Panter protiv Metropolitansafoto: Stasport

Bilo je dosta raspoloženih u timu crno-belih, a od starta su "povukli" Koprivica i Ledej kojima su se kasnije pridružili Panter i Avramović.

Francuzi osim Mekrea nisu imali još raspucanih u svojim redovima, a za sve su bili zaslužni košarkaši Partizana koji su podjednako energetski odigrali i u napadu i odbrani.

Balša Koprivica
Balša Koprivicafoto: Stasport

Prednost Partizana je bila još ubedljivija sredinom poslednjeg perioda, ali su košarkaši Metropolitansa uspeli da smanje rezultat u finišu meča, pre svega šutom sa distance.

Ova utakmica ima veliki značaj za crno-bele, pošto su slavili protiv tima koji im je konkurent za drugo mesto u grupi.

Najefikasniji u timu Partizana je bio Zek Ledej koji je ubacio 15 poena, dok je Balša Koprivica ostvario dabl-dabl uz 14 poena, 13 skokova i tri blokade. Još je dvocifren bio Kevin Panter sa 13 poena.

Pomenuti Džordan Mekre je predvodio francuski tim sa 18 poena, a dvocifreni su bili Miralem Halilović sa 12 poena i Vil Kamings sa još jednim poenom manje.

Standings provided by SofaScore LiveScore

IV ČETVRTINA PARTIZAN - METROPOLITANS 87:72

10. minut - Kraj meča u Pioniru! Košarkaši Metropolitansa su uspeli da smanje rezultat u finišu meča, ali ipak ubedljiva pobeda Partizana!

7. minut - Partizan pred velikom pobedom!

6. minut - Ho-Ju-Fet poentira, a onda se u listu strelaca upisuje i Vukčević!

5. minut - Lesor prikucava odbitak!

4. minut - Francuzi konačno stužu do trojke! 70:50

3. minut - Ledej poentira uz faul!

2. minut - Poeni Halilovića!

1. minut - Nastavlja Partizan sa sjajnom igrom i u poslednjem peridu!

III ČETVRTINA PARTIZAN - METROPOLITANS 64:41

10. minut - Nova trojka za Kevina Pantera!

9. minut - Alej-up Madara za Koprivicu, sjajna igra izabranika Željka Obradovića!

8. minut - Novi poeni za Balšu Koprivicu!

7. minut - Partizan potpuno kontroliše igru, sada i blokada Koprivice!

6. minut - Hanter pogađa posle prodora, istom merom uzvraća Avramović! Monstruozno zakucavanje Koprivice! A onda i Avramović pogađa za 3! 57:38

4. minut - Neverovatan prodor Mekrea koji je posle ovih poena prvi dvocifren u fransuckom timu! Panter uzvraća takođe vanserijskim potezom!

2. minut - Mekrepogađa za 3! Odmah uzvraća Kevin Panter!

1. minut - Greška Avramovića na startu drugog poluvremena! Ispravlja se u narednom napadu, sjajan prodor Avramovića!

II ČETVRTINA PARTIZAN - METROPOLITANS 43:31

10. minut - Panter pogađa za 3 poena, crno-beli imaju dvocifrenu prednost! Po jeftina greška na obe strane, rezultat ostaje isti posle loše odluke Avramovića!

9. minut - Ginat pogađa posle prodora! Lesor pogađa oba penala i uvećava prednost Partizana!

8. minut - Sjajna odbrana Zagorca. Lesor iznuđuje bacanja, jedno pogađa! 38:29

7. minut - Vrlo bitna trojka za Partizan koji sada ima osetniju prednost, ovog puta je bio precizan Jam Madar!

6. minut - Novi poeni za Ledeja sa penala ovog puta!

5. minut - Konate pogađa još jednu trojku! Sjajan prodor i zakucavanja Ledeja! Proradio je Ledej, treća trojka! 31:27

4. minut - Jedno bacanje pogađa Madar, ali lopta stiže do Ledeja kojo pogađa novu trojku! Potom i Lesor sjajan u prodoru!

3. minut - Halilović upisuje poene, Ledej promašuje sa druge strane!

KK Partizan, KK Metropolitan, Evrokup

2. minut - Konate pogađa za 3 poena! Poeni za Jana Madara sa druge strane!

1. minut - Ledej pogađa za 3 poena na otvaranju druge četvrtine! Mekre siguran sa linije slobosnih bacanja! Ledej za Trifunovića za novo izjednačenje! 19:19

I ČETVRTINA PARTIZAN - METROPOLITANS 14:17

10. minut - Partizan je bolje krenuo, ali je posustao u finišu prve četvrtine!

9. minut - Dva protraćena napada Partizana! Francuzi preuzimaju vođsvo posle poena sa penala! 14:15

7. minut - Ginat sjajno prolazi i beleži nove poene za Francuze! Ponovo Koprivica, pa Kamings s druge strane!

6. minut - Ne koristi Partizan kontru posle sjajne blokade Koprivice!

5. minut - Faul i koš za Koprivicu koji je sjajno ušao u ovaj meč!

4. minut - Zakucavanje Hantera! Panter za Koprivicu i novi poeni za Partizan! 8:4

3. minut - Mekre postiže prve poene za goste! 4:2

2. minut - Smailagić siguran sa linije slobodnih bacanja! Ponobo odlična odbrana Partizana, loša realizacija Smailagića!

1. minut - Panter pogađa za 2 poena na startu meča!

Košarkaši Partizana od 20:30 sati dočekuju u hali "Aleksandar Nikolić" francuski Metropolitans u 15. kolu grupe A Evrokupa. Tok meča možete pratiti uživo na našem sajtu.

Biće to sudar dve ekipe koje se bore za drugu poziciju u grupi A i koje do sada imaju isti skor od devet pobeda i pet poraza.

Razlika je samo u tome što francuski tim ima seriju od pet vezanih pobeda u ovom takmičenju, dok su crno-beli samo dva puta uspeli da trijumfuju.

Međutim, Partizan će na svojoj strani imati prepun "Pionir", što je veliki adut za "crno-bele".

Željko Obradović se nada kontinuitetu u igru koji su pokazalai protiv podgoričke Budućnosti.

- Posle dobre igre i pobede protiv Budućnosti u Podgorici nadamo se da to možemo da ponovimo. Igramo protiv tima koji igra izvanredno, koji je i u prvoj utakmici protiv nas pokazao kvalitet, kao što i pokazuje u Evrokupu i francuskom prvenstvu. Očekujemo izuzetno tešku utakmicu, a ono što bih zaista voleo je da navijači ponovo dodju i podrže nas da napravimo što bolji rezultat i u Evrokupu - rekao je Obradović.